Yangında hayatını kaybeden A101 işçisinin arkadaşları: Büyük ihmaller var!

A101 mağazasında çıkan yangında hayatını kaybeden Muhammet Ali Yaşar’ın iş arkadaşları, bir dizi ihmalin söz konusu olduğunu belirtti.

İstanbul’un Esenler ilçesindeki A101 mağazasında cumartesi günü çıkan yangında Muhammet Ali Yaşar isimli market çalışanı hayatını kaybetti. Yaşar’ın arkadaşları, mağaza yönetiminin ‘uyuyakaldı’ iddialarını yalanlayarak, “Ölümün arkasında büyük bir ihmal dizisi ve gerçek sorumlular var” dedi.

A101 mağazasında çıkan yangında Muhammet Ali Yaşar isimli market çalışanı ölmüştü. Olayın ardından çıkan haberlerde Yaşar’ın ‘uyuyakaldığı esnada çıkan yangında hayatını kaybettiği’ belirtilmişti.

Mağaza Market-Sen, hayatını kaybeden işçi Yaşar’ın çalışma arkadaşlarının sendikaya ulaştığını ve olayların arkasında bir dizi ihmalin olduğunu söyledi.

Çalışanların anlattıklarına göre, yasak olmasına rağmen Yaşar mağazayı tek başına açmak zorunda bırakıldı. Mağazanın deposuna da tek başına inmek zorunda kalan Yaşar, sesini kimseye duyuramadı, yangın sırasında depoda mahsur kaldı.

Çalışanlar Yaşar’ın uyumadığını, mağazanın yangın çıkışının kapalı olduğunu ve uzun zamandır da mağazada elektrik panolarının arızalı olduğunu söyledi.

GAZETE PATİKA

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir