Polise haber vermesine rağmen katledilen Fatma’nın duruşmasında karar

İSTANBUL- Fail Özer Ağaoğlu tarafından zorla bir evde tutulduğunu polise haber vermesine rağmen polisin olay yerine gitmemesinden dolayı katledilen Fatma Keke’nin davasında karar çıktı. Fail Özer Ağaoğlu’na indirimsiz müebbet ve 9 yıl 5 ay hapis cezası verildi.

İstanbul’un Sarıyer ilçesinde 26 Temmuz 2021 tarihinde polisi arayarak zorla bir evde tutulduğunu haber vermesine rağmen polisin evin nerede olduğunu tespit edemediğini iddia ederek gitmediği evde Fatma Keke’yi katleden ve tutuklu yargılanan fail Özer Ağaoğlu’nun duruşması İstanbul 40’ıncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmada Fatma Keke’nin abisi Sadi Günay Keke ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı hazır bulundu.

Ek mütalaa

Duruşmada iddia makamı önceki mütalaasına ek olarak failin “Yağma ve hırsızlık” suçlarından da cezalandırılmasını talep etti.
Duruşmada Fatma’nın abisi Sadi Günay Keke ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı failin en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

Eşyalarını neden çaldığını bilmiyor!

Fatma’yı katleden ve ardından eşyalarını alan fail Özer Ağaoğlu duruşmada söz alarak, Fatma’ya ait eşyaları aldığını ancak neden aldığını bilmediğini iddia ederek suçu kabul etmedi.

Hapis cezası

Ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, Fatma’yı katleden fail Özer Ağaoğlu’na, “kasten öldürmek” suçundan müebbet hapis cezası verdi. Birleşen yeni iddianame yönünden de hüküm kuran mahkeme, fail Özer Ağaoğlu hakkında “Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” ve “Kişinin ölmesinden yararlanmak suretiyle hırsızlık” suçlarından da toplamda 9 yıl 5 ay hapis cezası verdi. Mahkeme, verilen cezada indirim uygulamadı.

JINNEWS

Yorum yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir