Gençlik Komünleri: 33’lerin düşü düşümüz, kavgası kavgamızdır

Suruç şehitlerinin düşlerini kendi düşleri, kavgasını da kendi kavgaları olarak gördüklerini dile getiren Gençlik Komünleri’nden Arda Yüksel, bu nedenle Suruç için adalet mücadelesini birleşik mücadele perspektifiyle yürüttüklerini söyledi. 33’lerin kavgasını zafere taşıyacaklarının sözünü yineleyen Yüksel, başta gençler olmak üzere herkesi 20 Temmuz günü barikat başına, mücadeleye çağırdı.

Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu’nun (SGDF), “Beraber savunduk beraber inşa edeceğiz” kampanyası çok sayıda gençlik örgütünün katılımıyla örgütlendi. Suruç katliamının hemen ardından bir araya gelen gençlik örgütleri sokak sokak adalet mücadelesini sürdürdü. Tüm saldırılara, baskılara, anmalara yönelik işkenceli polis saldırısına birleşik mücadeleden aldıkları güçle, direnişle yanıt verdi.

Katliamın 7. yılında da gençlik örgütleri yine bir araya gelerek gerçekleştirdikleri sokak eylemleri ve etkinliklerle 33’leri anmaya çağırıyor…

Gençlik örgütleriyle Suruç katliamının 7. yılında yürütülen çalışmaları konuştuk. Gençlik Komünleri’nden Arda Yüksel, Suruç katliamıyla hedeflenenin birleşik devrim mücadelesi olduğunu kaydetti. Yüksel, bu nedenle 33’lerin hesabını birlikte soracaklarını belirtti.

ETHA

İlginizi çekebilecek yazılar

Benzer Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü