BMG: Halk Formunda Buluşuyoruz

Birleşik Mücadele Güçleri (BMG) 2 Ocak 2022 tarihinde İstanbul’da “Yoksulluğa, sömürüye, işsizliğe karşı Birleşiksek Kazanırız”  şiarıyla Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde yapacağı buluşmaya çağrı yaptı.

Yapılan çağrı açıklamasında, “Açlığın, yoksulluğun, işsizliğin, pahalılığın yaşamlarımızı cehenneme çevirdiği; yarının dahi hesabını yapamadığımız zor günlerden geçiyoruz.

AKP-MHP faşizmi; kadınları, LGBTİ+’ları evlere hapsetmeye çalışmakta, kazanılmış haklarımıza saldırmakta, Kürt halkına yönelik asimilasyon ve imha politikaları uygulamakta, gençlere geleceksizlik dayatmaktadır.

Faşist AKP-MHP iktidarı bizim emeğimizden vergi adı altında çaldıklarıyla patronları finanse ediyor. Zenginlerin vergilerini bir kalemde silenler, bizlere insanca yaşanacak bir ücreti bile çok görüyor. Yoksulluk sınırının 10 bin TL olarak açıklandığı bir ülkede asgari ücretin açlık sınırında tartışıldığı bir düzende yaşıyoruz.” denildi.

“Sesimizi, Sözümüzü, Gücümüzü Birleştirelim”

Açıklama, “Bu düzen t partileriyle birlikte zenginlerin düzenidir. Koçların, sabancıların, 5’li  imar çetesinin düzenidir.

Unutmamalıyız ki biz işçilere, emekçilere yoksul halka Saray’dan bakan iktidar sahiplerinin bize reva görebileceği tek şey sefalettir. Onun için birleşmeli ve halk iktidarı için mücadele etmeliyiz. Kendimiz ve çocuklarımız için  daha iyi, insanca bir yaşam ve gelecek için tek yol budur.

Bu yol için tek yumruk olalım. Onlar bir avuç, biz milyonlarız. 2 Ocak günü Birleşik Mücadele Güçleri olarak Kartal’da bulunan Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde Halk forumuna Sen de katıl. Sesimizi, Sözümüzü, Gücümüzü Birleştirelim.” şeklinde sona erdi.