Faşizme, militarizme ve ekonomik krizlere karşı çözüm devrimdedir

HBDH-Avrupa bir açıklama yayınlayarak “Faşizme, militarizme ve ekonomik krizlere karşı çözüm devrimdedir” dedi. Dünyada karşı devrimci dalganın böylesine güçlü olduğu bir süreçte, devrimi halkların yaşamında somut bir gerçekliğe dönüştürme görevinin ortak mücadele hattını büyütmekten geçtiğini belirtti.

İşgalci Türk Devleti’nin Rojava Kantonlarına yönelik hava saldırılarının aralıksız sürdüğüne değinerek Rojava Devrimi’ni savunma görevinin önemine dikkat çekti. Medya Savunma Alanları’na karşı Kürt özgürlük gerillasına karşı başlatılan saldırılarda kimyasal silah kullanıldığının, 2023 Bütçe görüşmelerinden ‘savaş bütçesi’ çıktığını, savaşın faturasının da her zaman olduğu gibi Türkiye işçi sınıfı ve emekçilerine çıkarılacağı dile getirildi.

AKP-MHP iktidarının politik tutsakların yaşama hakkını gaspetmeye çalıştığı koşullarda hasta tutsakların yaşamlarını birer ikişer kaybettikleri vurgulandı.

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın 23 yıldır İmralı zindanında tek kişilik hücrede rehin tutulduğu belirtilen açıklamada, “Kürt halkının ‘Abdullah Öcalan’dan haber almak istiyoruz’ talebine ortak olmak tüm ilerici, devrimci, demokrat ve sosyalistlerin görevi olmalıdır. Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’dan haber alınıncaya kadar Kürt özgürlük güçlerinin bu haklı talepleri bizlerin de talebi olmaya devam edecektir” denildi.

Açıklama, 17 Aralık 2022’de, saat 13:00’te Disburg Haupbahnof önünde gerçekleştirilecek eylem çağrısıyla sonlandırıldı.

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir