Sol Parti: Her türlü karanlığa karşı harekete geçme vakti

İZMİR – Sol Parti, iktidar-mafya ilişkilerinin itiraflarına ilişkin yaptığı açıklamada, her türlü karanlığın mevcut olduğu düzene karşı harekete geçilmesi gerektiğini belirtti.

Sol Parti İzmir İl Örgütü, devlet bağlantılı çete yöneticisi Sedat Peker’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya dair itiraflarına ilişkin açıklama yaptı. Alsancak Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde yapılan açıklamayı Sol Parti İzmir İl Yöneticisi Kadir Bülbül okudu.

AKP saray düzeninde lağımın yine patladığını söyleyen Bülbül, “AKP mafya- çete -uyuşturucu ilişkileri yüzünden yeni itiraflarla karşı karşıya. Bu itirafların ne kadarının doğru olduğu elbette ki bağımsız bir yargı tarafından soruşturulmalıdır. Ancak bu ülkede böyle bir yargı mekanizması mevcut değil. Üstelik gerçek olduğunu bildiğimiz şeyler var. Saray rejimi, mafyanın, çetelerin tarikatların bir avuç sömürücü rantçının bir koalisyonudur” dedi.

DERİN DEVLET

Bülbül, ABD-Nato destekli örgütlenen kontrgerillanın 12 Eylül sonrası karanlık birtakım ilişkiler içinde yeraltı organizasyonları kurduğunu ifade ederek, devletin derin güçlerinin kirli işlerini bu organizasyona yaptırdığı ve bunların kimi faili meçhul cinayetlerin sorumlusu olduğunun birçok kez kanıtlandığını aktardı. Bülbül, aynı derin güçlerin, 2000’lerden itibaren tek parti rejimine bir biçimde eklemlenerek, rant ilişkisini yeniden tahsis ettiğini vurgulayarak, “Bugün bakanların, bakan çocuklarının adının karıştığı bu rezaletler, kendi içlerinden çıkan bir mafya lideri tarafından ifşa oluyor. Dün yandaş medyada saygın iş adamı diye anılan, meydanlarda kan banyosu yapacağız diyen ve haklarında tek bir soruşturma açılmayan mafya lideri bugün itiraflarda bulunuyor” diye konuştu.

HAREKETE GEÇME VAKTİ

Bülbül, açıklamanın devamında şunları söyledi: “Yoksul halk zam ve vergilerler boğuşup hayatta kalmaya çalışırken halkın sırtından toplanan vergilerle haramilerin kasası dolduruluyor. Medyadan siyasete mafyadan ticarete uzanan kirli çark tüm çürümüşlüğüyle ortada. Türkiye bu karanlık senaryonun bir parçası olmak zorunda değil, bu filmi izlemek zorunda değiliz. Mafyanın, çetelerin, tarikatların ve her türlü karanlığın merkeze yerleştiği bu düzenle hesaplaşmak için şimdi harekete geçme vakti. Bu pisliği devrim ve sol temizler.”

Mezopotamya Ajansı