Haziran ayında 31 kadın öldürüldü, 22 kadın şüpheli şekilde hayatını kaybetti

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, haziran ayı için hazırladığı kadın cinayetleri raporunu paylaştı

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, haziran ayında en az 31 kadının erkekler tarafından öldürüldüğünü duyurdu. 22 kadın da şüpheli şekilde hayatlarını kaybetti.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun her ay hazırladığı rapora göre; haziran ayında 31 kadın cinayeti işlendi, 22 kadın şüpheli bir şekilde ölü bulundu.

Öldürülen 31 kadından 18’inin hangi bahaneyle öldürüldüğü tespit edilemedi, 11’i boşanmak isteme, barışmayı reddetme, evlenmeyi reddetme, ilişkiyi reddetme gibi kendi hayatına dair karar almak istediği kararlar bahanesi ile öldürüldü. 2 kadın da ekonomik bahanelerle öldürüldü.

Haziran ayında öldürülen 31 kadının 10’u evli olduğu erkek, 2’si eskiden birlikte olduğu erkek, 7’si birlikte olduğu erkek, 1’i eskiden evli olduğu erkek, 1’i oğlu, 4’ü babası, 1’i akrabası ve 3’ü tanıdığı tarafından öldürüldü. 2’sinin faille yakınlığı tespit edilemedi.

Kadınların 23’ü evinde, 2’si sokak ortasında, 1’i ıssız bi yol kenarında ve 1’i rüzgar türbini arazisinde öldürüldü. 4 kadının nerede öldürüldüğü tespit edilemedi.

Geçen ay öldürülen kadınların 17’si ateşli silahlarla, 6’sı kesici aletlerle, 4’ü boğularak, 1’i darp edilerek ve 1’i yakılarak öldürüldü. 2 kadının ise nasıl öldürüldüğü tespit edilemedi.

T24

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir