Kazım Koyuncu mezarı başında anıldı

Sanatçı Kazım Koyuncu ölümünün 17’nci yılında mezarı başında kendi şarkılarıyla anıldı.

Karadenizli sanatçı Kazım Koyuncu, ölümünün 17’nci yıl dönümünde Artvin Hopa ilçesinde bulunan Pançol köyündeki mezarı başında anıldı.

Anmaya Koyuncu ailesi, Artvin, Hopa, Kemalpaşa, Arhavi, Borçka ve Rize Fındıklı belediyelerinin başkanlarının yanı sıra Hopa ve çevre ilçelerden çok sayıda yurttaş katıldı.

Anma, Kazım Koyuncu anısına yapılan bir dakikalık saygı duruşu ile başladı.

Anmada söz alan Kazım Koyuncu’nun abisi Hüseyin Koyuncu, her yıl burukluk hissettiklerini söyledi. Fakat Kazım’ı sevenlerin her sene bir arada olmasının sevindirici olduğunu dile getiren Koyuncu, şunları dile getirdi:

Buraya ülkenin dört bir yanından gelen herkese teşekkür ediyoruz. Yaptığı güzel işlerle, onunla gurur duyuyoruz. Kazım, Trabzonspor şampiyonluğunu göremedi. Trabzonspor şampiyon olunca annem mezarının başına giderek ‘Oğlum, çok sevdiğin Trabzonspor şampiyon oldu’ dedi. Yani ilk müjdeyi annem verdi. Kazım Trabzonspor’u çok severdi. Şampiyonluk ruhuna şad olsun. Trabzonspor Kulübü yetkilileri aradı, yakın zamanda şampiyonluk kupasının Kazım’ın mezarına getireceklerini ifade ettiler. Bu da bizi çok mutlu eder.

‘Bu memlekette herkes terörist’

Ardından söz alan Hopa Halkevleri Yöneticisi Kamil Ustabaş ise, “Bu memlekette herkes terörist. Geçtiğimiz aylarda birçok festival iptal edildi. Festivaller iptal edilirken bu teröristin kardeşinin konseri de iptal edildi. Kazım Koyuncu’nun bende bıraktığı iki etki çok önemli. Önce derelerimize, doğamıza saldırdılar. Şimdi de çayla birlikte yaşamımıza saldırmaya çalışıyorlar. Yeni çıkacak çay kanunu ile birlikte Karadenizin her bir köyünü, her bir beldesini yaşanmaz kılıp, Karadenizlileri bu coğrafyadan göç ettirmeye çalışıyorlar” diye konuştu.

Konuşmaların ardından anma Kazım Koyuncu’nun şarkılarından oluşan dinleti ile sona erdi.

GAZETE PATİKA

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir