Anne Şenyaşar: Onların da çiçeği kurusun!

Ailesi katledilen Emine Şenyaşar, “Çiçeklerimizi kozasında kuruttular. Dilerim, onların da çiçekleri kurur” dedi.

Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa’daki adliye önünde başlattığı nöbet eylemi 79. gününde sürüyor. Emine Şenyaşar, Elazığ Cezaevi’nde 3 yıldır tek kişilik odada tutulan oğlu Fadıl Şenyaşar ile bugün yaptığı haftalık telefon görüşmesi nedeniyle nöbet eylemine geç başladı. Şenyaşar Ailesi, telefon görüşmesinin ardından adliye önüne gelerek eylemini sürdürdü.

‘AİLEMİ KATLEDENLER DIŞARIDA GEZİYOR’

Emine Şenyaşar, “Oğlum tek kişilik odada tutuluyor. Ne anlatabilir ki? Bana ‘anne ben senin için ayakta kalıyorum’ dedi. Ailemi katlettiler. Çiçeklerimizi kozasında kuruttular. Dilerim, onların da çiçekleri kurur! Oğlum cezaevinde, ailemi katledenler dışarıda geziyor. Evimi yıktılar” dedi.

HDP HEYETİNDEN ZİYARET

Ailenin adalet direnişine destekler de sürüyor. Görevi gasp edilen Halkların Demokratik Partisi (HDP) Savur Belediyesi eşbaşkanları Gülistan Öncü ile Mahsum Denktaş ve HDP Artuklu ilçe yöneticilerinin aralarında bulunduğu heyet, aileyi ziyaret etti. HDP Savur İlçe Eşbaşkanı Selahattin Önder, sonuna kadar ailenin yanında olacaklarını söyledi.

Gülistan Öncü ise şunları söyledi: “Yaşananlar adaletsizliğin temsilidir. Bugün burada az sayıda kişi olabilir. Ama vicdanı yaralanan milyonlarca insan bugün Şenyaşar Ailesi ile birlikte. Biz de sonuna kadar aileye adalet mücadelelerinde destek vereceğiz.”
Heyet, bir süre aile ile nöbet eylemi tuttu.

Emine Şenyaşar, AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının katliamında eşi ve iki oğlunu yitirmişti.