BMG: 1 Mayıs’ta Taksime, alanlara

1 Mayıs’ta açlığa, faşizme ve işgale karşı ezilenlerin tek kurtuluşunun devrimde olacağını haykıracaklarını kaydeden BMG, “Faşizmi birleşik mücadelemizle yeneceğiz” dedi ve 1 Mayıs’ta Taksim’e çağırdı. 

 

Birleşik Mücadele Güçleri (BMG), 1 Mayıs’ta alanlara, Taksim’e çağırdı. İşçi sınıfı ve emekçiler üzerindeki sömürü ve zulmün giderek katmerleştirdiği günlerde 1 Mayıs’ın karşılandığını belirten BMG, şöyle devam etti: “Düzenin, işçinin alınteri ve emeğini gasp ettiği, sınıfın ise buna karşı geliştirdiği direniş ve eylemlerinin gerek polis şiddeti gerekse de sarı sendikal anlayışlar eliyle boğmak istendiği bir süreci yaşıyoruz. Sistem, yarattığı esnek, güvencesiz çalışma rejimiyle her yıl binlerce işçinin iş kazası adı altında canını alıyor. AKP-MHP faşist ittifakının yaşama geçirdiği politikalarla bu sayı her gün daha da fazla artıyor.

 

Sistem, işçilere insanlık dışı koşullarda hiçbir güvencesi olmadan örgütsüz bir çalışmayı dayatıyor. Diğer yandan toplumun diğer kesimlerine de azgın birsömürüye paralel bir şekilde ağır bir baskı ve sindirme politikası uyguluyor. Kürt ulusuna, kadınlara, gençlere, Alevilere ve tüm ezilen emekçi kitlelere yönelik bir teslim alma politikasını yaşama geçiriyor.

 

Son olarak Amed merkezli operasyonla bir kez daha görüldüğü üzere faşizm, tıpkı kendisine biat etmeyen, direnişi seçen tüm toplumsal kesimlere yönelik korkutma politikasında daha fazla derinleşecek. Sömürü ve zulüm düzeni emekçi yığınların birleşik mücadelesiyle yerle bir edilmeden halklara gerçek kurtuluş gelmeyecektir.

 

İşçi sınıfının birlik, mücadele ve dayanışma günü 1 Mayıs’ı, yıl boyunca işçi sınıfı ve ezilen emekçi kitlelerin faşist düzene yönelik geliştirdiği direnişlerin enerjisiyle karşılayacağız.

 

1 Mayıs’ta açlığa, faşizme ve işgale karşı ezilenlerin tek kurtuluşunun devrimde olacağını haykıracağız! Faşizmi birleşik mücadelemizle yeneceğiz! Açlığa, işgale ve faşizme karşı tek yol devrim; 1 Mayıs’ta Taksime, 1 Mayıs’ta, alanlara!”