BMG: Saldırılar nafile; faşizmi sokakta yeneceğiz!

Birleşik Mücadele Güçleri (BMG)’nin yayınladığı açıklamada “Saldırıların muhatabı biz isek mücadelenin mevzisi olacak zaferi birleşik devrim ruhumuzla kazanacağız” denildi. Açıklamanın tamamı:

AKP-MHP faşizmi bugün de Kürt halkına ve onun siyasi temsilcilerine, basınına, sanatçılarına yönelik düşmanca saldırıya imza attı. 200’ün üzerinde yoldaşımız sabah saatlerinde faşist talimat sonucu polis operasyonu ile gözaltına alındı. Tüm ülkeyi sömürü, sömürgecilik, işgal ve kadın düşmanlığı ekseninde yönetmek isteyen faşizm, Kürtlere saldırarak seçime gidilen bu süreçte bizlere açık davetiye sunmuştur. Faşist iktidar seçim sürecinde iktidarı terk etmeme iradesini koruyacak ve halklara, işçi-emekçilere en azgın saldırıların yaşanacağı bir süreci daha yaşatacaktır.

AKP-MHP faşizminin bu davetine karşılık birleşik mücadele gücümüzle halklara çağrımızı yineliyoruz; bizler sokakta birleşenler olarak hep birlikte faşizmi sokakta yeneceğiz. Saldırıların muhatabı biz isek mücadelenin mevzisi olacak zaferi birleşik devrim ruhumuzla kazanacağız.

Sömürgeci, işgalci, kadın düşmanı faşizm yenilecek; biz kazanacağız!