HDP: Partimizi hedef gösteren iktidardır

HDP, partinin İzmir İl Örgütü’ne yönelik saldırıya ilişkin, “Bu çok tehlikeli provokasyonu gerçekleştirenler, olayın azmettiricileri; partimizi, il örgütlerimizi hedef gösteren iktidardır, provokatörleri yönlendiren İçişleri Bakanlığıdır” açıklaması yaptı.
Halkların Demokratik Partisi (HDP), partinin İzmir İl Örgütü binasına yönelik saldırı ve rehin alınan parti çalışanı Deniz Poyraz’ın öldürülmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı. HDP’nin açıklaması şöyle: “Aylardır partimizin iktidar partisi, İçişleri Bakanlığı tarafından hedef gösterilmesi, provokasyon amacıyla bazı ailelerin örgütlendirilerek il binalarımızın önüne yönlendirilmesi sonucu bu sabah saat 10:30 sıralarında İzmir İl binamıza silahlı saldırı gerçekleştirildi. 35-40 yaşlarında olduğu belirtilen silahlı saldırgan, içeride parti çalışanımız Deniz Poyraz’ın da bulunduğu sırada il binamızı bastı. Çevreye ateş açan ve binayı ateşe veren saldırgana uzun süre müdahale edilmedi. Saldırıda parti çalışanımız Deniz Poyraz yoldaşımız katledildi.
Saldırının duyulması üzerine kitlemiz Konak İlçe binamız önünde toplanmaya başlandı.
‘PROVOKATÖRLERİ YÖNLENDİREN İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’DIR’
Dün Sincan’da görülen Kobanî Kumpas Davasında yapılan provokasyon provası sonucu, bugün bu saldırının gerçekleştirilmesinin amacı ve mesajı bellidir. Bu çok tehlikeli provokasyonu gerçekleştirenler, olayın azmettiricileri; partimizi, il örgütlerimizi hedef gösteren iktidardır, provokatörleri yönlendiren İçişleri Bakanlığıdır.”