Suruç ailelerinden Şenyaşar ailesine ziyaret

URFA – Şenyaşar ailesini ziyaret eden Suruç ailelerinden Dilek Şeker, “Suruç için adalet, herkes için adalet diyoruz. Adalet mücadelesinde yan yanayız” dedi.
AKP’li vekil İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırılarında eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın “Adalet” talebiyle Urfa Adliyesi önünde başlattığı nöbet eylemi 80’inci gününe girdi. Elazığ Kapalı Cezaevi’nde tutulan ve 37 yıl 9 ay hapis cezası verilen ağabeyi Fadıl Şenyaşar’ın görüşüne giden Ferit Şenyaşar’ın eylemini, saldırıdan yaralı kurtulan kardeşi Mehmet Şenyaşar devraldı. Sabahın erken saatlerinde Urfa Adliyesi önüne gelen Şenyaşar ailesi, yere bıraktıkları “Sadece adalet istiyoruz” yazılı dövizlerle eyleme başladı.
SURUÇ AİLELERİNDEN ZİYARET
Suruç’ta DAİŞ’in bombalı saldırısında 33 gencin ölümüyle ilgili açılan davanın 19’uncu duruşmasına katılmak üzere kente gelen katliamda yaşamını yitirenlerin aileleri ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Urfa Milletvekili Ayşe Sürücü, Şenyaşar ailesini ziyaret etti.
‘YAN YANAYIZ’
Suruç ailelerinin ziyaretinde konuşan anne Emine Şenyaşar, “Katliamı yapanların yanına kalmasın. Adalet yok. 3 aydır nöbet tutuyoruz ama çocuklarımı öldürenler Suruç’ta geziyor. Katliam yapanlar serbest” diyerek ağıtlar yaktı.
Suruç aileleri adına söz alan katliamda yaşamını yitiren İsmet Şeker’in kızı Dilek Şeker, “19’uncu duruşmamıza katılmak için Urfa’dayız. O da benim gibi çocuklarını ve eşini kaybetti. Kim öldürdü? Babamı kim öldürdü? Eli kanlı olan devlet öldürdü. Ve hala bizi izliyorlar, nerede adalet? 3 aydır çocuklarını evde bırakıp şu kaldırımda oturuyorlar. Suruç için adalet, herkes için adalet diyoruz. Adalet mücadelesinde yan yanayız” şeklinde konuştu.
HALK CEPHESİNDEN ZİYARET
Suruç aileleri daha sonra Urfa 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 19’uncu duruşmaya katılmak üzere adliye binasına geçti. Şenyaşar ailesini, daha sonra İstanbul’dan gelen Halk Cephesi’nden bir heyette ziyaret etti.