Açlık grevi direnişçisi Yıldırım, zorla hastaneye götürüldü

Tekirdağ Şehir Hastanesi sağlık kurulunun “hapishanede ve hastanede kalamayacağı” yönünde rapor verdiği açlık grevi direnişçisi Gökhan Yıldırım, dün akşam zorla Tekirdağ Şehir Hastanesi’ne götürüldü ve tutsak koğuşuna alındı. HHB, “Gökhan’a gelebilecek her türlü zarardan Şehir Hastanesi Başhekimliği sorumludur” dedi.

Adil yargılanma talebiyle açlık grevi direnişinde olan Gökhan Yıldırım, zorla Tekirdağ Şehir Hastanesine götürüldü. Yıldırım, tutsak koğuşunda tutuluyor.

Açlık grevi direnişinin 230. gününde olan Yıldırım hakkında Tekirdağ Şehir Hastanesi sağlık kurulu tarafından hapishanede ve hastanede kalamayacağına ilişkin rapor verildi. Ancak 10 Ağustos Çarşamba akşam saatlerinde Yıldırım Tekirdağ Şehir Hastanesine götürüldü ve tutsak koğuşuna alındı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Halkın Hukuk Bürosu, “Gökhan Yıldırım için ATK sevk yazısı yazıldı. Ancak kurulun ne zaman toplanacağı Gökhan hakkında ne zaman karar verileceği belirsin. Bu ertelemelere bir an önce son vermelidir. Gökhan Yıldırım Serbest Bırakılsın! Gökhan’a gelebilecek her türlü zarardan Şehir Hastanesi Başhekimliği sorumludur.”

ETHA

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir