Barış Annesi: İmralı’ya adalet gelirse herkese gelir

İSTANBUL – PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın fiziki özgürlüğünün önemine dikkat çeken Barış Anneleri Meclisi’nden Feleknas Kabataş, “İmralı’ya adalet gelirse, herkese gelir” dedi.

İmralı F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi’nde ağır tecrit koşulları altında tutulan PKK Lideri Abdullah Öcalan’dan yaklaşık 16 aydır haber alınamıyor. Öcalan’dan haber alamama hali kaygılara neden olurken, avukat, aile ve vasi başvuruları ise ya yanıtlanmıyor ya da disiplin “cezası” kararları ile engelleniyor.

Öcalan’dan haber alınamamasına tepki gösteren Barış Anneleri Meclisi’nden Feleknas Kabataş ve Gülsüm Dağ, Öcalan’ın özgürlüğünün önemine dikkat çekti.

‘TECRİT KALKMALI’

Öcalan üzerindeki tecridin kalkması gerektiğini dile getiren Barış Anneleri Meclisi’nden Feleknas Karabaş, dünyada ki bütün halklar gibi Kürtlerinde kendilerini yönetmek istediğini ifade etti. “Bizimde bir irademizin olmasını istiyoruz. Artık gözaltına alınmak ve tutuklanmak istemiyoruz. Öldürülmek istenmiyoruz” diyen karabaş, cezaevinde artan baskıların nedeninin İmralı tecridi olduğunu dile getirdi.

Öcalan’ın sesinin kısılmak istendiğini belirten Karabaş, “Her şey Abdullah Öcalan’a bağlı. İmralı’ya adalet gelirse herkese gelir. Biz hiç kimseyi öldürmedik. Bunu devlet yapıyor. Bizi öldürüyorlar, işkence yapıyorlar” diyerek baskılara son verilmesini istedi.

‘KABUL ETMİYORUZ’

Barış Anneleri Meclisi’nden Gülsüm Dağ da tecridin ağırlaştığına vurgu yaparak, “Biz bu tecridi kabul etmiyoruz. Bu tecridi ne Abdullah Öcalan üzerinde kabul ediyoruz, nede diğer tutuklular üzerinde kabul ediyoruz. Herkese 30 yıl 40 yıl ceza veriyorlar. Artık yeter diyoruz. Ölüm zulüm nereye kadar? Sağ olduğumuz sürece mücadele edeceğiz” dedi.

TECRİT KALKARSA SORUNLAR ÇÖZÜLÜR

Öcalan’ın özgürlüğüne kavuşması halinde tüm sorunların çözüleceğini dile getiren Dağ, “Tecrit kalkarsa Türkiye’de ki kriz de atlatılır. Öcalan özgür olursa dünyaya barış gelecek. Tecrit kalkarsa adalet gelecek, çözüm olacak. Tecridin kalkması herkes için iyi olacak. Aynı zamanda bu zulüm de ortadan kalkacak. Herkes tecride karşı ayağı kalksın” şeklinde konuştu.

MEZOPOTAMYA AJANSI

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir