Cenazesi HPG’nin elinde olan askere dair sessizlik sürüyor

HABER MERKEZİ – Savunma Bakanlığı, Zap’ta çıkan çatışmada hayatını kaybeden ve cenazesi HPG’nin elinde olduğu açıklanan Naci Kaygısız adlı askere dair bir hafta geçmesine rağmen açıklama yapmadı.

Türkiye’nin Federe Kürdistan Bölgesi’nin Zap, Metîna ve Avaşîn bölgelerine yönelik 17 Nisan’da başlattığı saldırılara dair Fırat Haber Ajansı (ANF) tarafından 10 Temmuz’da yayımlanan HPG açıklamasında, çatışmalarda 2 askerin yaşamını yitirdiği açıklanmıştı. HPG, 7 Temmuz’da Zap’ın batısında bulunan Girê Amediyê’nin Girê Şehîd Pîrdoxan bölgesinde çıkan çatışmada yaşamını yitiren 2 askerden biri olan Naci Kaygısız’ın cenazesinin ellerinde olduğu bilgisine de açıklamada yer vermişti.

HGP’nin açıklamasında ayrıca Kaygısız’ın ailesine, “Talep etmeleri halinde çocuklarının cenazesini siviller yoluyla teslim edebileceğimizi belirtiyoruz. Ailesi Başûrê Kurdistan’ın Duhok iline bağlı Amediye ilçesine gelip bölgedeki siviller yoluyla bizimle iletişime geçebilir” çağrısı yapılmıştı.

Ancak Kaygısız’ın akıbetine dair sessizlik sürüyor. Savunma Bakanlığı, çatışmanın üzerinden bir hafta geçmesine rağmen Kaygısız’a dair henüz bir açıklama yapmadı.

MEZOPOTAMYA AJANSI

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir