Elazığ’da doktora silahlı saldırı ve tehdit

Elazığ’da özel bir hastanede çalışan nöroloji uzmanı doktora ateşli silahla saldırı düzenlendi.

Elazığ’daki özel hastaneye dün öğle saatlerinde MR çektirmek için giden kişi, herhangi bir sorunu olmadığını söyleyerek MR çekimine gerek olmadığını söyleyen nöroloji uzmanı Oktay Kapan’a silahla saldırdı.

Saldırıyı düzenleyen kişi gözaltına alınırken, Kapan şikayetçi oldu. Saldırının ardından konuşan Kapan, saldırganın daha önce de kasım ayında MR çektirmek için hastaneye geldiğini ve “Beynimde çip var, Amerika beni dinliyor. Tespit et çıkar” dediğini aktardı.

MR sonuçlarını saldırganla paylaştığını ve hiçbir sağlık sorunu olmadığını söyleyen Kapan, kasım ayından beri hastanın, gerek sosyal medyadan gerekse de hastaneye gelerek kendisini tehdit ettiğini ifade etti.

Daha önce şikayetçi olmadığını söyleyen Kapan, “Alıp bırakacaklar ve başıma bela olacak. Nasıl şikayetçi olayım?” dedi. Sağlık emekçilere yönelik saldırılara tepki gösteren Kapan, “Bugün bir doktor daha ölecekti. Saldırganlar kısa sürede dışarı çıkıyor. Sağlık çalışanları sürekli saldırıya uğruyor. Çıkan kanunlar var ama değişen bir şey yok” diyerek sağlıkta şiddete tepki gösterdi.

GAZETE PATİKA

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir