HBDH: Amed’de düşmanın lojistik hattını vurduk

HBDH Osman Akgün Milisleri, Amed’in Hazro ilçesinde “düşmanın lojistik hattını” vurduklarını bildirdi.

HBDH Osman Akgün Milisleri, Amed’in Hazro ilçesinde lojistik amaçlı kullanılan bir aracı hedef aldıklarını belirterek, “Düşmanın lojistik hattını vurduk” dedi.

Açıklamada şunlar ifade edildi: “Savaş kızışıyor. Medya Savunma Alanları’nda birleşik devrim gerillalarının kahramanca direnişi büyüyor. Kentlerde, meydanlarda, fabrikalarda halklarımızın özgürlük mücadelesi yükseliyor. Birleşik devrim mücadelesi günden güne büyümeye, örgütlenmeye ve halkların kurtuluş umudu olmaya devam ediyor.

1996 Süresiz Açlık Grevi ile Ölüm Orucu şehitlerimizden aldığımız fedai ruh ve kararlılıkla düşmana darbeler indirmeye devam ediyoruz. Ölümsüzlerimizin izinde özgürlük ateşini harlıyoruz!

Bu bilinç ve kararlılıkla, milislerimiz, 12 Temmuz günü saat 18 sıralarında Amed’in Hazro ilçesinde düşmanı vurdu. Mereni-Koçbaba üçgeninde, Koçbaba Karakoluna malzeme götüren bir araca eylem düzenledi. Yola döşediğimiz tuzaklama mayınla düzenlediğimiz eylemde malzeme yüklü araç imha edildi. Eylemde işbirlikçi araç sürücüsü ise cezalandırıldı. Eylem alanına zırhlı araçlar ve itfaiye eşliğinde ambulans gönderildi. Eylemden hemen sonra karakoldan karşı tepelere top ateşi yapıldı. Milislerimiz herhangi bir kayıp vermeden eylem alanından kontrollü olarak geri çekildi.

1996 SAG ve Ölüm Orucu Direnişlerinin 69. gününde yitirdiğimiz Osman Akgün yoldaşın ve diğer bütün ölümsüzlerimizin izinde mücadelemizi büyütmeye yemin ediyoruz!”

ANF

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir