HBDH, İstanbul, Avcılar’da yanan 7 tekne ve yat eylemini üstlendi

HBDH yazılı bir açıklama yayınlayarak İstanbul Avcılar Marina’da yangın sonrası kullanılamaz hale gelen 7 tekne ve yatın gerçekleştirdikleri sabotaj eylemi olduğunu açıkladı.

Eylem hakkında, “7 Temmuz 2022 günü, saat sabah 04.30 civarlarında HBDH Gülistan Akgöl (Dîdar Harun) Milisleri, İstanbul/Avcılar’da lüks yat ve teknelerin bulunduğu barınağa sabotaj eylemi gerçekleştirdi. Ambarlı bölgesinde bulunan iskele, milislerimiz tarafından hedeflendi ve 7 tekne ile yat tamamen imha oldu. Bir dizi hızlı bot da hasar gördü.” detayları verilen açıklamada, “Hayat pahalılığına, açlığa, yoksulluğa, tacizlere ve AKP-MHP faşizminin her türden uygulamasına karşı ezilenler sokakta. İşçiler grevler örgütlüyor, kadınlar sokakları terk etmiyor, Kürt halkı iradesine sahip çıkıyor, Aleviler özgürlük semahına devam ediyor, doktorlar ve avukatlar şiddete-ölüme karşı sloganlarını yükseltiyor…” denildi.

Tacizci polis şefi Hanifi Zengin uyarıldı

Açıklama devamında, “Bütün bu direniş dalgasının karşısında faşizmin kolluk kuvvetleri olanca gücüyle saldırıyor. Ezilenlerin sokaktaki mücadelesine yönelik saldırılarda, faşizmin en sadık kulu rolünü oynayan Hanifi Zengin isimli şahsı görüyoruz. Ve, bu şahıs ile onun gibileri uyarıyoruz. Saldırılara, tacizlere, faşizme kulluk etmeye devam ederseniz bu yatların yanışı gibi kendi aracınızın, evinizin, mülkünüzün yanışını izlersiniz. Bir kez daha devam ederseniz bedelini daha ağır ödersiniz.

Bizler, 14 Temmuz Ölüm Orucu Direnişi’nin fedai ruhuyla geliyoruz. 14 Temmuz Ölüm Orucu Direnişi’nin fedai ruhuyla düşmanın ekonomik, siyasi ve askeri hedeflerini vurmaya devam edeceğiz.

14 Temmuz Ölüm Orucu Şehitlerine Selam Olsun!” ifadeleri ile son buldu.

Umut Gazetesi

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir