HDP: Toplum gerçek bayramlara hasret kaldı

HDP eş genel başkanları, Kurban Bayramı mesajı yayımlayarak, “Toplum AKP’nin savaş, rant ve talan politikaları nedeniyle gerçek bayramlara hasret kaldı” dedi.

HDP eş genel başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, Kurban Bayramı vesilesiyle yazılı mesaj yayımladı.

Mesajda, “Ne yazık ki bu yıl da iktidarın ülkeyi içine sürüklediği felaketlerin, topluma yönelik artırdığı topyekun saldırıların, siyasal-ekonomik krizlerin, açlık ve yoksulluğun gölgesinde Kurban Bayramını karşılıyoruz. Türkiye toplumu AKP’nin savaş, rant ve talan politikaları nedeniyle gerçek bayramlara hasret kaldı ve toplumun yüzde 90’ı gerçekten bayram kutlayacak koşullardan yoksun” denildi.

Mesajda şunlar da kaydedildi:

“Ancak toplumun tüm kesimlerinin ve partimizin süreklileşen mücadelesi ve halkın kendi geleceğine sahip çıkma isteği değişimi müjdelemektedir. Mücadele açısından tarihi zafer sürecine girdiğimiz şu günlerde umudumuz her zamankinden daha büyüktür. Kongremizi halklar bahçesine ve Türkiye’nin değişim kongresine dönüştüren; Newroz’da, 8 Mart’ta ve 1 Mayıs’ta bu düzeni değiştirme iradesini gösteren halklarımız başarının ve zaferin yakın olduğunu herkese göstermiştir. Bu değişim talebi ve isteği bizim mücadele gerekçemizdir ve biliyoruz ki toplum adına kazanılacak her zafer bayramları gerçek birer bayram olarak kutlamamıza vesile olacaktır. Bu toprakların hak ettiği gerçek bayramları halklarımıza mutlaka armağan edeceğiz. Kurban Bayramını kutluyor, bayramın İslam alemi başta olmak üzere Ortadoğu ve dünya halkları için barış, özgürlük ve eşitliğe vesile olmasını diliyoruz.”

ANF

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir