Hedla Aksu oğlunu göremeden yaşamını yitirdi

İZMİR – Son isteği ölmeden önce tutsak oğlunu görmek olan Hedla Aksu, tedavi gördüğü hastanede bu sabah yaşamını yitirdi.

İzmir Kırıklar Cezaevi’nde bulunan tutuklu Abdülkadir Aksu’nun annesi Hedla Aksu (84), 20 Haziran’da kalp ve tansiyon rahatsızlığı nedeniyle kaldırıldığı Torbalı Devlet Hastanesi’nde bu sabah yaşamını yitirdi.

Rapor verilmedi

Hedla’nın son isteği ölmeden önce oğlunu görebilmekti. Bunun gerçekleşmesi için de hastanenin sağlık durumunun kritik olduğunu belirten rapor vermesi gerekiyordu. Hastaneden Hedla’nın sağlık durumuna ilişkin verilen raporun cezaevi savcısına teslim edilmesi ve savcının da izin vermesi durumunda, Abdulkadir Aksu cezaevinden izinli çıkarak, hastanedeki annesini görebilecekti. Ancak bir süredir devlet hastanesi ve özel hastane arasında mekik dokuyan Hedla, rapor verilmemesi nedeniyle oğlunu göremedi.

Taziyeye katılması için para istendi

Abdülkadir Aksu’nun annesinin cenazesine katılması için cezaevini arayan aile, “Abdülkadir Aksu’nun taziyeye getirilmesi için 3 bin 500 TL verilmesi gerekiyor” denildiğini aktardı. Aile, parayı yatırmaları halinde Abdulkadir Aksu’nun yarın taziyeye getirilebileceğini belirtti.

JINNEWS

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir