İnşaat-iş ve Dev Yapı-İş Finans Şehir şantiyesinde birlikte direniyor

Ana firma Limak’la sözleşmesi biten Telemobil’in işçilerin ücretlerini ödemeden çıkış vermeye çalışmasına karşı İstanbul Finans Şehir Merkezi şantiyesi önünde başlayan direniş, halaylar, sloganlar ve ajitasyon konuşmalarıyla devam ediyor

DİSK Dev Yapı-İş ve İnşaat-İş, ana firmanın Limak Holding olduğu Finans Şehir Merkezi şantiyesinde taşeron firma Telemobil bünyesinde çalışan üyelerinin ücretleri ödenmeden çıkışlarının verilmeye çalışılmasına karşı ortak direniş başlattı. Devasa büyüklükteki bir alana kurulan FŞM’nde, Merkez Bankası şantiyesi önünde başlayan direniş, konuşmalar, halaylar ve sloganlarla devam ediyor. Yakılan direniş ateşi etrafından halay çeken işçiler, haklarının ödenmesini bekliyor.

Firmayla daha önce yapılan görüşmelerde ihbar hakkı olmayan işçilerin alacaklarının bugün ödenerek çıkışlarının verileceği belirtilmesine rağmen, söylenen ödeme yapılmadı. Sadece yirmi dört işçinin ödemeleri yapılırken, yirmi iki işçinin ödemesi yapılmadı. Otuza yakın işçiye de ihbar süresi kullandırtılacaktı.
Şirket sözünü tutmayınca direniş başladı. İhbar süresi başlatılması gereken işçilerin de hakları ödenerek çıkışlarının verilmesi isteniyor. Patron böyle bir ödeme yapmadan çıkış verme niyetinde. İnşaat-İş ve Dev Yapı-İş, “Alacaklar ödenmeden buradan çıkmayacağız” diyor.

http://gazete.alinteri2.com/insaat-is-ve-dev-yapi-is-finans-sehir-santiyesinde-birlikte-direniyor