İZBB direnişi 11. gününde sürüyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kendilerini oyaladığını kaydeden işçiler direnişlerinin 11. gününde, güvenceli koşullarda iş başı yapana kadar mücadelenin süreceğini kaydetti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi (İZBB) bünyesinde taşeron firmada çalışırken işlerinden çıkarılan evde sağlık ve bakım işçilerinin, İZBB Kültür Park önündeki direnişi 11. gününde.

İşçiler adına açıklama yapan Sevgi Esen, 11 gündür işlerine dönmek için direndiklerini belirterek, taşeronun zulmünde, güvencesiz ve ağır iş yükü altında değil, güvenceli ve sosyal haklara sahip olarak çalışmak istediklerini söyledi.

Esen, “Miting meydanlarında, kamuoyuna söylenen ‘Taşeronu kaldıracağız’, ‘Taşerona hayır!’ sözlerinin bizim için karşılığının olmasını bekliyoruz! Ama tam tersini yaşıyoruz! 11’inci günümüzde bizlere verilen ‘Sizin işbaşı yapmanız için çalışma yapıyoruz’ sözleri tutulmuyor! Büyükşehir Belediyesi sorumluluktan kaçıyor ve bizi oyalıyor” dedi.

Esen, 33 kişinin, güvenceli koşullarda iş başı yapana kadar mücadelelerini sürdüreceklerini kaydetti.

Eylem, “Ekmek onur adalet, işimizi geri istiyoruz”, “Akraba değil emekçiyiz”, “Direne direne, direnişten zafere, evde bakım işçisi köle değildir” sloganlarıyla sona erdi.

Özgür Gelecek

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir