Kadın katliamları “Gece Nöbeti” ile kınandı

Filistin ve Arap ülkelerde kadına yönelik şiddete dikkat çekmek ve resmi kurumları harekete geçirmek için kadınlar Gazze’de ‘Gece Nöbeti’ tuttu.

Filistin’in Gazze kentinde Sosyal Medya Merkezi, Filistin ve Arap ülkelerinde kadına yönelik şiddet ve kadın katliamlarına yönelik sessizliği kınayarak, şiddetle mücadele için Amal Alliance kurumlarıyla birlikte “Gece Nöbeti” tuttu.

Andaleeb Adwan

Resmi kurum ve kuruluşların kadın katliamları karşısındaki sessizliğini kınamak amacıyla dün tutulan nöbet eyleminde Nûjihan’dan Nagham Karajeh’e konuşan Sosyal Medya Merkezi Direktörü Andaleeb Adwan, “Son zamanlarda Arap ülkelerinde giderek artan kadın katliamlarını kınıyoruz. Aynı zamanda kadın katliamlarındaki artış ile birlikte yasalardaki eksiklikleri de kınıyoruz” dedi.

Fadya Abdullah

Artan kadın katliamlarına işaret eden katılımcılardan Fadya Abdullah ise yaptığı değerlendirmede, “Arap ülkeleri ve Filistin’de kadın katliamlarının artması siyasi, kültürel ve sosyal alanlardaki gerilemeyi gösteriyor” diye belirtti. HABER MERKEZİ

Yeni Özgür Politika

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir