“Katledilecek kişi Esin Şenol olmasa salıverilir miydi?”

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, kendisini ölümle tehdit eden Mustafa Yücel isimli saldırganın serbest bırakılmasına tepki göstererek, “Katledilecek kişi Esin Şenol olmasa salıverilir miydi?” diye sordu

Aşı karşıtı gericilerden daha önce de tehdit aldığını açıklayan Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol son olarak Mustafa Yücel isimli kişinin cinayet girişimine maruz kaldı. Daha sonra aşı karşıtlarının oluşturduğu Büyük Uyanış Derneği üyesi olduğu anlaşılan ve kendisini doktor olarak tanıtan bu kişi, 29 Temmuz’da Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol’un ofisinin bulunduğu binanın merdivenlerine iki adet dana dili bıraktı. Prof. Davutoğlu Şenol’un şikayeti üzerine kamera kayıtlarından kim olduğuna ulaşılan Mustafa Yücel isimli sahte doktor, gözaltına alınıp serbest bırakıldı.

Oysaki bu kişinin sadece sosyal medya paylaşımları bile bir organizasyonun parçası olduğunu ve Davutoğlu Şenol’a yönelik cinayet planlaması içinde bulunduğunu anlamaya yetiyordu. Bir yerlerden güç aldığı o kadar belli ki serbest bırakılır bırakılmaz yaptığı paylaşımda “Durmak yok yola devam” diyerek tehditlerine, cinayet planları ve teşebbüslerine devam edeceğini ilan etti.

Kendini sosyal medya hesabında “avcı” diye tanıtan, ırkçı-gerici söylemlerle silahlı pozlar veren Yücel’in, Prof. Dr. Esin Şenol’un ofisinin olduğu binaya kadar geldiği, o anları “Av oyunu” diyerek sosyal medyada paylaştığı tespit edildi.

Gözaltına alınıp serbest bırakılan Mustafa Yücel, 28 ve 29 Temmuz 2022 tarihlerinde yaptığı paylaşımlarında, “Geldim dairenin kapısı açık bekliyorum, buralarda ya da evin orada olacağım…Oyunda ilk iki kişi Ankara’da ölmüş olacak. Oyunun ikinci bölümü İstanbul’da olacak. Adım adım, saat saat, bu oyun çok eğlenceli olacak…” gibi ifadeler kullanmış, kendisini “Avcı” olarak tanıtıp “Av oyunu”, “Şehirde av”, “Kanlı şölen” gibi etiketlere yer verdiği görülmüştü.

Bir paylaşımında Esin Davutoğlu Şenol’a da benzeyen resmin aralarında bulunduğu 3 resim paylaştığı görülen bu gerici-faşistin, paylaşımıyla cinayeti planlandığı kişileri ilan ettiği düşünülmüştü.

Bunlara rağmen Mustafa Yücel denilen şahıs serbest bırakılınca Prf. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, “Cezasızlık suça teşviktir. Olacaklar serbest bırakanların sorumluluğundadır…İnsanların hayatına mal oluyorsunuz Fikrini sevmediğiniz insanlara şiddete azmettirip, cinayet kurgularını alkışlıyorsunuz. Canileri alkışlıyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Davutoğlu Şenol, bu kişinin dün gözaltına alınıp serbest bırakılmasına ilişkin olarak sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Prof. Dr. Davutoğlu Şenol’un konuyla ilgili sosyal medya hesabında paylaştığı mesaj zincirinde şunları belirtti:

“Salıverilişini şu sözlerle duyurdu; durmak yok yola devam”
“İpucu; 29Temmuz 2022. Bir bilim insanı, bir kadın, bir hekim. Hiç tanımadığı bir kişi kendisine, bilime düşman olduğu için katledilmekten kıl payı kurtuldu. Esat Polis Merkezi, titiz bir çalışma ile kısa sürede faili buldu, dosyayı teslim etti. Fail tutuksuz yargılanmak üzere salıverildi. Salıverilişini şu sözlerle duyurdu ‘Durmak yok yola devam.’ Elinde öldürülecekler listesi olduğunu, ilk kişinin Ankara’daki sarışın olduğunu belirtiyordu. Şimdi durmak yok diyor.

Saat saat cinayeti nasıl işleyeceğini anlattığı tweetlerini siliyor, hepsi emniyette dosyada. Delil karartma; Sahte diploma ile doktor olduğunu iddia ediyor. Ses kayıtları ile kanıtlı sahtekarlık. Katledeceği kişi ile ilişkili mekan, zaman tutarsızlıkları ile dolu sahte haber üretip yayıyor. Hala bu kişiye destek olup alkış tutanlar, suratına tükürürdüm diyen parti kurucusu, sahte psikolog, transfeksiyoncu alkışları eşliğinde bir seri cinayetin tamamlanması bekleniliyor.

Dün telefonda ‘Ben artık buralarda duramam’ diyen ağlamaya mecali olmayan annem soruyor. Beni korumak için gelmeye kalkıyor. Senin gibi bir doktordan ne istediler kızım? Ne istiyorsunuz? Katledilecek kişi Esin Şenol olmasa salıverilir miydi? Mustafa Yücel tutuklansın.”

ALINTERİ

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir