Kayıp yakınlarından 700’üncü haftaya çağrı

DİYARBAKIR – Kayıp yakınları ve İHD Diyarbakır Şubesi, Koşuyolu Parkı’nda bu hafta 700’üncüsünü gerçekleştirecekleri eyleme herkesi davet etti.

İnsan Hakları Derneği (İHD) Diyarbakır Şubesi ile kayıp yakınlarının Koşuyolu Parkı’nda yaptığı “Kayıplar Bulunsun Failler Yargılansın” eylemi, 9 Temmuz Cumartesi günü 700’üncü haftasına giriyor. İHD Diyarbakır Şubesi, 700’üncü haftaya ilişkin video yayınladı. Videoda, eyleme katılan kayıp yakınları, 700’üncü haftaya katılım çağrısında bulundu.

Videoda ilk olarak konuşan kayıp yakınlarından Aynur Ayşin, “700 haftadır biz İstanbul’dan Koşuyolu’na kadar burada oturuyoruz. Kayıplarımızın davasını bırakmayacağız. Kayıplarımız neredeyse söylesinler” dedi. Bir diğer kayıp yakını Remziye Bayram ise, “Bugün devletten bize kulak versin. Biz bugün çocuklarımızın kemiklerini bulmak istiyoruz. Artık onlarda elini vicdanına koysunlar.700 hafta değil bin haftada geçse biz buradayız” diye konuştu. İffet Mutaş adlı tutuklu yakını ise, “700 haftadır biz buradayız. Biz çocuklarımızın faillerinin bulunmasını istiyoruz. Sağ kaldığımız sürece çocuklarımızı aramayı sürdüreceğiz. Kemiklerimize ulaşmak istiyoruz” diye belirtti. Son olarak eyleme katılım çağrısı yapan Feride Gündem ise, “Benim kardeşimin suçu neydi. Onu evinden suçsuz yere alıp götürdüler. Şimdi onun kemiklerini arıyoruz. Kardeşimi hatırlıyorum. 700’üncü hafta da ne olursa olsun burada olacağız” diye konuştu.

Videodaki tutsak yakınları ayrıca tüm kesimlere çağrıda bulunarak, 700’üncü hafta eylemine katılmalarını istedi.

JINNEWS

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir