KESK’ten çağrı: Antidemokratik uygulamalara son verin

DİYARBAKIR- KESK Amed Şubeler Platformu üyeleri KHK’ye eklenen geçici 35’inci Madde’nin kaldırılmasını protesto ederek, “Ülkedeki bütün antidemokratik uygulamalara son vermeye çağırıyoruz” dedi.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Amed Şubeler Platformu, Kanun Hükmünde Kararname’ye (KHK) eklenen geçici 35’inci Madde’nin kaldırılması talebiyle bir kez daha Yenişehir ilçesindeki Hazal Park’ta bir araya gelerek açıklama yaptı.

Bu haftaki açıklama metnini Tarım Orkam- Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nasır Demirkıran okudu. Demirkıran, iktidarın güvencesizliği dayatmaya devam ettiğini aktararak, “Demokrasi ve insan haklarından uzaklaşan tüm sistemlerde olduğu gibi siyasal, ekonomik, ahlaki, kısacası her açıdan çürüyen kapitalizm, yaşanan krizin bedelini bir kez daha insanlığa, doğaya ve evrene ödetmek istemektedir” dedi.

‘ANTİDEMOKRATİK UYGULAMALARA SON VERİN’

İktidarın OHAL ve KHK’ler ile kamu emekçilerini örgütsüz hale getirip, toplumu örgütsüz kılmayı amaçladığını söyleyen Demirkıran, devamla şunları aktardı, “Anayasa ile taraf olunan özellikle Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ve uluslararası sözleşmelere bağlı kalınarak son günlerde artan ve toplumsal barışı bozan hak ihlalleri politikalarından vazgeçilmelidir. Bir kez daha, İktidarı OHAL komisyonu ve geçici 35. madde uygulamalarına son vererek, hukuksuzca ihraç edilen arkadaşlarımızı derhal göreve iade etmeye ve ülkedeki bütün antidemokratik uygulamalara son vermeye çağırıyoruz. KESK olarak direniş ve fiili meşru mücadele tarihimizin, iktidarın tarihinden çok eski olduğunu, bu tarihsel emek ve demokrasi mücadelesinin bedeli ne olursa olsun sonuna kadar sürdüreceğiz.”

MEZOPOTAMYA AJANSI

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir