Kızıl Yeşil İttifak Partisi tutuklu gazeteciler için kampanya başlatıyor

ANKARA – Danimarka Kızıl Yeşil İttifak Partisi milletvekili adayları, tutuklu gazeteciler için mektup kampanyası başlatıyor.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) 5’inci Olağan Büyük Kongresi’ne katılmak için gelen Danimarka Kızıl Yeşil İttifak Partisi ve Kürdistanla Dayanışma İnisiyatifi üyeleri ajansımız ve Mezopotamya Ajansı (MA )Ankara bürosunu ziyaret etti.

Tutuklu gazeteciler için ortak kampanya

Kızıl Yeşil İttifak Partisi milletvekili adayları Maria Temponeras ile Anne Hegelund ve beraberindeki heyet, Kürt gazetecilere yönelik baskılara ve Kürtlerin yaşadığı baskılara karşı dayanışma için ziyarette bulunduklarını belirtti. Kızıl Yeşil İttifak Partisi milletvekili adayı Maria Temponeras, tutuklanan gazetecilere dair ileride ortak kampanya ve çalışmalar yapılması noktasında yardımcı olmak istediklerini de ifade etti.

Mektup kampanyası

Kızıl Yeşil İttifak Partisi milletvekili adayı Anne Hegelund, ajans ve çalışmalarla ilgili bilgi alarak, gazetecilere yönelik baskılara karşı dayanışma içerisinde olacakları mesajını verdi. Maria ve Anne Danimarka’daki parlamentoda da Kürt gazeteciler için önerge vereceklerini belirtti.

Öte yandan Danimarkalı heyet, tutuklu gazetecilerin adreslerini alarak, mektup kampanyası başlatacaklarını ifade etti.

JINNEWS

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir