QSD operasyonunda katliam faili DAİŞ’li yakalandı

HABER MERKEZİ – QSD, Hesekê’nin Ezîziyê Mahallesi’nde yapılan operasyonda katliam ve idam suçlarında parmağı olan eski DAİŞ’linin yakalandığını duyurdu.

Demokratik Suriye Güçleri (QSD) Basın İrtibat Merkezi, Hesekê’nin Ezîziyê Mahallesi’nde düzenlediği güvenlik operasyonuna ilişkin açıklama yaptı. Hawar Haber Ajansı’nda yer alan QSD açıklamasında, “Hesekê’de operasyon düzenleyen özel birliklerimiz, DAİŞ terör örgütü üyesi olan eski bir çetebaşını yakaladı. Bu operasyon, Kuzey ve Doğu Suriye bölgelerinde aktif ve gizli olan hücre yapılanmalarına karşı düzenlendi” denildi.

Operasyonun Hesekê’nin Ezîziyê Mahallesi’nde yapıldığını belirten QSD, DAİŞ’linin mayın ve bomba yüklü motosikletleri Hesekê ile Kuzey ve Doğu Suriye’nin diğer bölgelerine aktardığını belirtti. Yakalanan failin, DAİŞ’lileri aktarma ve yabancı DAİŞ’lilerin ailelerini Hol Kampı’ndan kaçırdığına da dikkat çekildi. Söz konusu DAİŞ’linin aynı zamanda eskiden DAİŞ içinde üst düzey konumda görev aldığı, idam ve yurttaşların katledilmesinde parmağı olduğu kaydedildi.

MEZOPOTAMYA AJANSI

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir