Sağlık çalışanlarına silah doğrulttu serbest bırakıldı

MERSİN – Mersin Şehir Hastanesi’nde yaşamını yitiren bir kişinin yakını polisin silahını alarak, sağlık çalışanlarına doğrulttu. Saldırganın serbest bırakılmasına sağlıkçılar tepki gösterdi.

Mersin Şehir Hastanesi’ne bir yakınını getiren hasta yakını, bu sırada yakınının yaşamını yitirmesi üzerine hastanenin Acil Servis girişinde polis memurunun silahını alarak sağlık çalışanları ve polise doğrultu.

Sağlık çalışanları ve hastalara korku dolu anlar yaşatan kişinin saldırı girişimi, silahın emniyetinin kapalı olması nedeniyle önlendi. Olayın ardından saldırganın serbest bırakılması, sağlık çalışanları tarafından tepkiyle karşılandı.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Genel Sağlık İş Mersin Temsilcisi Gürbüz Şen, “Bugün sabah saatlerinde hastaneye ex olmak üzereyken getirilen bir hasta yakını, acil girişinde bir polis memurunun silahını almış ve ateş etmek üzere acil girişinde bulunan sağlık çalışanları ve polis memuruna doğrultmuştur. Silahın emniyetinin kapalı olması olası büyük bir facianın önüne geçmiştir” dedi.

‘SAĞLIKÇILARIN ÖLDÜRÜLMESİ Mİ BEKLENİYOR?’

Etkisiz hale getirilen şahsın sonrasında serbest bırakıldığını ve gözaltı işlemi yapılmadığını aktaran Şen, “Tehdit, hakaretler savuran bu şahısın görevli polis memurunun silahını alması, içerde bulunan sağlık çalışanları ve görevlilere doğrultup ateş etmek istemesi ve zorla elinden silahın alınması ve sonrasında ise serbest bırakılması kabul edilebilir değildir. Aynı şahıs başka bir yerden temin edeceği bir silahla yarım bıraktığı işi tamamlamak için geri gelebilir ve bir faciaya sebep olabilirdi” şeklinde konuştu. Mersin Emniyet Müdürlüğü’nün şahsı gözaltına almaktan imtina etmesini anlamakta zorlandıklarını belirten Şen, “Sorumlular hakkında soruşturma açılmasını ve şahsı derhal gözaltına alınmasını talep ediyoruz. Gözaltı işlemi için sağlık çalışanlarının öldürülmesi mi beklenmektedir?” diye sordu.

Mersin Tabip Odası tarafından sanal medyada yapılan açıklamada ise, “Mersin Şehir Hastanesi acilinde bir hasta yakınının görevli polis memurunun silahını alması, içeride bulunan sağlık çalışanları ve görevlilere doğrultup ateş etmek istemesi ve sonrasında ise serbest bırakılması kabul edilebilir değildir” denildi.

MEZOPOTAMYA AJANSI

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir