Suruç’ta 33 düş yolcusu anılıyor

URFA – Suruç Katliamı’nda yaşamını yitiren 33 düş yolcusu, Suruç İçin Adalet Platformu öncülüğünde, katliamın yaşandığı yerde anılıyor.

Urfa’nın Suruç ilçesinde 20 Temmuz 2015 tarihinde DAİŞ’in saldırısında katledilen 33 düş yolcusu için katliamın yaşandığı yerde anma yapılıyor. Anmaya Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF), Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), Halkların Demokratik Partisi (HDP) il ve ilçe örgütleri, Özgürlük İçin Hukukçular Derneği (ÖHD), İnsan Hakları Derneği (İHD) Urfa Şubeleri, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Urfa Şubeler Platformu üyeleri, Urfa 78’liler Girişimi, Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP), Yaşam Evi Kadın Dayanışma Derneği, HDP Urfa Milletvekilleri Ayşe Sürücü ve Ömer Öcalan ile çok sayıda yurttaş katıldı.

HDP Suruç İlçe Örgütü’nde bir araya gelen kitle buradan eski adı ile Amara Kültür Merkezi’nin olduğu ve katliamın gerçekleştiği alana doğru Kürtçe ve Türkçe yazılı “7’nci yılında Suruç için adalet herkes için adalet” pankartı ile yürüyüş gerçekleştiriyor. Yürüyüş ardından kitle katledilenlerin anısına katledildikleri alana karanfil bırakıp açıklama yapacak.

JINNEWS

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir