Türk askerleri kimyasal silah tüpleriyle görüntülendi

Türk ordusunun, Medya Savunma Alanları’na yönelik saldırıları esnasında yasaklı kimyasal silah kullandığı görüntülendi. Yayınlanan videoda bir grup askerin, patlayıcı bağladıkları kimyasal silah tüplerini savaş tüneli girişine yerleştirdiği görülüyor.

Türk devletinin nisan ayında Zap, Avaşîn ve Metîna bölgelerine yönelik başlattığı işgal saldırısı kapsamında, Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) bağlı askerler uluslararası savaş suçu sayılan kimyasal silah kullanırken görüntülendi.

Gerillaların savaş tünellerinde ve hareketli timler biçiminde sürdürdükleri eylemler karşısında zorlanan TSK, taktik nükleer bomba ve kimyasal silah hazırlığı yaparken kamera kaydına alındı.

Girê Hakkari alanındaki savaş tüneli önünde toplanan bir grup askerin ellerinde kimyasal silah tüpleri olduğu görülüyor. Görüntülerde, askerlerin tüplerin çevresine patlayıcı sardığı ve savaş tünellerinin girişine doğru yerleştirdikleri anlaşılıyor.

1532 KEZ TAKTİK NÜKLEER VE KİMYASAL SİLAH KULLANILDI
Gerilla güçleri, Türk ordusunun kullandığı kimyasal silahlara ilişkin birçok kez açıklama yapmıştı. KCK yöneticileri de Türk devletinin Güney Kürdistan dağlarında işlediği savaş suçlarının incelenmesi için çağrıda bulunmuştu.

HPG Basın İrtibat Merkezi’nin geçtiğimiz günlerde yayınladığı 4 aylık savaş bilançosunda, yoğun kimyasal silah kullanımına dikkat çekilerek, TSK’nin 14 Nisan’dan bu yana 1532 kez taktik nükleer bomba ve kimyasal silah kullandığı duyurulmuştu.

ETHA

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir