Türkiye’nin Musul Başkonsolosluğuna saldırı

ANKARA – Dışişleri Bakanlığı, Musul Başkonsolosluğu’na sabah saatlerinde saldırı düzenlendiğini, can kaybı yaşanmadığını duyurdu.

Dışişleri Bakanlığı, Musul Başkonsolosluğu’na sabah saatlerinde saldırı düzenlendiğini duyurdu. Saldırıda can kaybı yaşanmadığı belirtildi. Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklama şöyle: “Musul Başkonsolosluğumuza 27 Temmuz sabah saatlerinde bir saldırı gerçekleşmiştir. Can kaybı yaşanmayan bu saldırıyı en sert şekilde kınıyor ve sorumluların biran önce adalet önüne çıkarılmalarını bekliyoruz. Irak makamlarını diplomatik ve konsüler temsilcilikleri koruma sorumluluklarını yerine getirmeye davet ediyoruz.

Ülkemizin haksız şekilde itham edilerek hedef gösterildiği bir dönemde, Irak makamlarının çağrısı üzerine düzenlenen BM Güvenlik Konseyi toplantısı sırasında bu saldırının gerçekleşmiş olması da vahim ve düşündürücüdür.

Bu vesileyle Irak makamlarına, terörle mücadeleye odaklanmaları ve toprakları üzerinden komşu ülkelere ve diplomatik temsilciliklere tehdit oluşturan terör mevcudiyetlerine son vermeleri çağrımızı bir kez daha yineliyoruz.”

MEZOPOTAMYA AJANSI

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir