ÇEVİRİ | HKP(Maoist) Gerillalarından Cezalandırmalar

HKP (Maoist)’e bağlı savaşan Halk Kurtuluş Gerilla Ordusu (HKGO)’nun iki polis muhbirini cezalandırdığı açıklandı.

Narayanpur Bölgesinde Polis Muhbirini İnfaz Edildi Polis cumartesi günü yaptığı açıklamada, HKGO gerillalarının Chhattisgarh eyaletindeki Narayanpur bölgesinde, 38 yaşındaki bir kişiyi polis muhbiri olduğu gerekçesiyle infaz ederek cezalandırdığını açıkladı.

Narayanpur Polis Müfettişi Sadanand Kumar, dört Maoistten oluşan bir birliğin Cuma gecesi polis muhbiri Ramlal Potai’yi Kadhagaon köyündeki evinden gözaltına aldığını ve infaz ettiklerini açıkladı. Maoistlerin geride broşürler bıraktığını söyleyen yetkili, polisin soruşturma başlattığını da sözlerine ekledi.

Bhadradri Kothagudem Bölgesinde Polis Muhbiri İnfaz Edildi Pazartesi gecesi geç saatlerde, Telangana’nın eyaletinin Bhadradri Kothagudem Bölgesi Charla Kasabasına bağlı Kurnapally köyünden bir kabile üyesi HKGO gerillaları tarafından polis muhbiri olduğu için infaz edildi.

Kaynaklar, ölen kişinin Kurnapally köyünün seçilmiş yerel organ temsilcisi Irpa Ramu olarak tanımlandığını söyledi. Maoistlerin onu ormanın derinliklerine götürdükleri ve polis muhbiri olarak hareket ettiği suçlamasıyla infaz ettikleri bildirildi. Maocular cesedin yanına HKP (Maoist) Charla-Sabari Bölge Komitesi adına yazılmış ve Ramu’yu polis muhbiri olmakla suçladıkları bir bildiri bıraktılar.

Kaynak: https://www.thehindu.com/news/national/telangana/man-killed-by-suspected-maoists-in-telanganas-charla-mandal/article65829099.ece

Kaynak: https://www.dailypioneer.com/2022/state-editions/naxalites-kill-villager-in-narayanpur.html

Özgür Gelecek

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir