İsrail ordusundan Filistinli demokratik kitle örgütlerine baskın

Siyonist İsrail ordusu, Batı Şeria’daki yedi Filistinli demokratik kitle örgütüne baskın düzenleyerek ekipmanlarına el koydu ve kapılarını mühürledi. Baskın, uluslararası kamuoyundan büyük tepki topladı.

İşgalci İsrail ordusu, Filistin Halk Kurtuluş Cephesi’yle (FHKC) ilişkili oldukları gerekçesiyle Batı Şeria’da bulunan yedi Filistinli demokratik kitle örgütünün ofisine baskın düzenledi ve demokratik kitle örgütlerini mühürledi.

Addameer Tutsaklarla Dayanışma ve İnsan Hakları Kuruluşu, El-Hak, Bisan Araştırma Merkezi, Çocuklar için Uluslararası Savunma Ağı Filistin Şubesi, Sağlık Komiteleri (HWC), Tarım Komiteleri Birliği (UAWC) ve Filistin Kadın Komiteleri Birliği’nin (UPWC) ofislerine baskın düzenleyerek çok sayıda bilgisayar, ekipman ve belgeye el koyan İsrail askerleri, ofislerin kapılarını da mühürledi.

İsrailli devlet yetkilileri yedi demokratik kitle örgütünün “teröre yardım ve yataklık yaptığını” iddia ederek, baskınları meşrulaştırmaya çalıştı. Birleşmiş Milletler, yapılan baskınların keyfi olduğunu dile getirerek, İsrail devletinin baskın düzenlenen demokratik kitle örgütlerinin “terörle iltisaklı” olduğuna dair herhangi bir kanıt sunamadığını söyledi. Dokuz Avrupa Birliği ülkesi de baskınları kınayarak demokratik kitle örgütleriyle çalışmalarını sürdüreceklerini açıkladı.

ETHA

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir