ETF işçileri direnişlerinin 16. gününde patronun evinin önünde eylem yaptı

ETF işçileri direnişlerinin 16. gününde polis engeline ve saldırı tehdidine rağmen patron Sanem Dikmen’in evinin bulunduğu sokakta eylem yaptı.

Hakları gasp edilerek işten atılan ETF işçilerinin direnişi 16. gününde. İşçiler, patron Sanem Dikmen’in evinin önünde bir kez daha haklarını aramak istedi, ancak polisler engel olmaya çalıştı. İşçiler, polisin saldırı tehdidine rağmen Dikmen’in evinin bulunduğu sokakta eylem yaptı.

Fabrikanın kapatılma kararının ardından başlayan işten atma saldırısına karşı işgal eylemi başlatan ETF işçilerinin nöbet eylemi devam ederken, işçiler sabah erken saatlerde direniş alanında halaylarla buluştu. “Sadaka değil hakkımızı isteriz”, “Direne direne kazanacağız” sloganlarıyla eylemi sürdüren işçiler daha sonda ETF patronu Sanem Dikmen’in Ortaköy’deki evine gitmek üzere yola çıktı.

İşçilerin araçları Boğaz Köprüsü’nün çıkışında durduruldu. Bir saatten fazla bekletilen işçilerin araçtan inmesine izin verilmedi. Ancak işçiler polise, “Gitmemize izin vermiyorsunuz araçta da beklemeyiz” diyerek karşı çıktı.

Eylem duyurusu yapılmamasına rağmen polis İstanbul Valiliği’nin eylemi yasaklandığını iddia etti.

Daha sonra yola çıkan işçiler, Ortaköy’e geçti. Dikmen’in evinin önüne 500 metre kala araçlar bir kez daha durduruldu. İşçilerin otobüsten inmesine yine izin verilmedi.

Bu kararı yok sayan işçiler Deriteks önlüklerini giyerek araçtan indi ve haklarını istediklerini belirten dövizler taşıdı. Polisin saldırı tehdidine, “Sanem Dikmen hakkımızı ver”, “Sadaka değil hakkımızı isteriz”, “Direne direne kazanacağız” sloganlarını atarak yanıt verdi.

Eylemin ardından işçiler Ortaköy’den fabrika önündeki direniş alanına geçti.

Özgür Gelecek

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir