H.E. 12 gün sonra gözünü açtı

VAN – Askeri cismin patlaması sonucu ağır yaralanan H.E. 12 gün sonra gözlerini açtı, ancak henüz konuşamıyor.

Van’ın Başkale ilçesine bağlı Kiratî (Gelenler) Mahallesi’nde 26 Temmuz günü askeri bir cismin patlaması sonucu ağır yaralanan 12 yaşındaki H.E.’nin kafasında cisimlerin kaldığı belirtildi. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaşı Tıp Merkezi Yoğun Bakım Servisi’nde tedavisi devam eden H.E.’nin yakınlarından edinilen bilgiye göre; çocuğun gözlerini açtığını ancak henüz konuşamadığı belirtildi. H.E. hayati riski atlatırken, vücudundaki hasarlar ise tedaviye olumlu olumsuz vereceği tepkimelere göre devam edecek.

Ne olmuştu?

Van’ın Başkale ilçesine bağlı Kirati Mahallesi’nde 26 Temmuz günü sabah saatlerinde koyunlarını otlatmak için sınır hattındaki meraya götüren H.E., burada bulunan bir cismin patlaması sonucu yaralandı. H.E., mahalleden 40 dakika uzaklıkta bulunan mezradan yaşıtları olan iki çocuğun omuzunda taşındı. Saatlerce müdahale bekleyen H.E. daha sonra ambulans ile önce Başkale Devlet Hastanesi ardından ise Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi’ne kaldırıldı.

7 saat süren ameliyatın ardından yoğun bakım servisinde tedavi altına alınan H.E.’nin patlamadan dolayı bir bileği kopmuştu.

JINNEWS

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir