25 Kasım eylem ve etkinlik programı

Türkiye ve Kürdistan’da kadınlar bu yıl da birçok noktada sokağa çıkacak.

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde kadın ve LGBTİ+’lar bir kez daha sokakları kuşanarak erkek devlet şiddetine, baskıya, faşizme ve özgürlüklerine göz dikenlere meydan okuyacak.

Türkiye ve Kürdistan kentlerinde gerçekleşecek eylem ve etkinlikte savaşa, militarizme, erkek egemen sisteme “hayır” diyecek.

Diyarbakır Amed Kadın Platformu (DAKAP) ve Diyarbakır Şiddetle Mücadele Ağı Bileşenleri, Diclekent Bulvarı Dünya Kavşağından 17.00’de Rojava Parkı’na yürüyecek.

Dersim‘de ise kadınlar 12.30’da Sanat Sokak’ta buluşarak Seyid Rıza meydanına yürüyecek.

İstanbul 25 Kasım Platformu, Taksim Tünel Meydanında 19.00’da bir araya gelecek.

İzmir Kadın Platformu, 18.30’da Alsancak Sevinç Pastanesi önünde buluşacak, Ankara Kadın Platformu‘nun ise buluşma noktası 18.30’da Sakarya Meydanı.

Mersin Kadın Platformu‘nun çağrısıyla kadınlar 18.30’da Kushimoto Sokağında bir araya gelecek; Tarsus Kadın Platformu ise Yarenlik alanı Halk Eğtim Merkezi önünde 18.00’de açıklama yapacak.

Kadınlar Birlikte Güçlü Hatay‘ın çağrısıyla 18.00’de Künefeciler Meydanı’dan Saray Caddesine yürünecek, 18.30’da ise Büyük Antakya Parkı’nda açıklama yapılacak.

Antalya Kadın Platformu buluşma noktası olarak 18.30’da Attalos Meydanına çağırdı, Adana‘da ise Düş Yolcuları Parkından Atatürk Parkına 17.30’da yürüyüş gerçekleşecek.

Bursa Kadın Platformu, Fomara Kent Meydanında 18.30’da, Eskişehir Kadın Platformu ise ESPARK Bağlar Kapısı 18.30’da bir araya gelecek.

ETHA

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir