Esra Belge’nin hayati tehlikesi devam ediyor

BATMAN – Batman Barosu Kadın Hakları Merkezi, babası tarafından katledilmeye çalışılan Esra Belge’nin durumuna ilişkin yaptığı açıklamada sürecin takipçisi olacaklarını belirtti.

Batman’ın Çamlıtepe mahallesinde 26 Ağustos tarihinde Burhan Belge isimli erkek kızı Esra Belge’yi katletme girişiminde bulunarak ağır yaralamıştı. Kentte bulunan özel bir hastanede tedavisi devam eden Esra’nın hayati tehlikesi ise devam ediyor.

Batman Barosu Kadın Hakları Merkezi, Esra Belge’nin durumuna ilişkin dijital medya hesabından yazılı bir açıklama yayınladı. Esra’nın durumu hakkında bilgi veren Kadın Hakları Merkezi, beyninde kırık ve kanama olduğunu, zaman zaman bilinç kaybı yaşadığını paylaştı. Açıklamada, “Esra Belge’nin yoğun bakımdaki tedavisi devam etmekte olup kafatasındaki kırık nedeniyle ameliyata alınacak olan Esra’nın bir an önce aramızda olmasını diliyoruz. Şüpheli baba Batman Sulh Ceza Hakimliği’nin kararıyla tutuklanmıştır. Kamuoyundaki bilgi kirliliklerinin önüne geçmek adına bu açıklamayı yapma zorunluluğumuz doğmuştur. Batman Barosu Kadın Hakları Merkezi olarak sürecin takipçisi olacağımızı kamuoyuna bildiririz” diye belirtildi.

JINNEWS

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir