Hinek Henek ilk kez açık havada

Hinek Henek’in 3 günlük programının ilk gününde 6 oyun sahnelendi. Yoğun ilginin olduğu oyunda oyuncular seyircilerden tam not aldı

Hinek Henek oyuncuları, birbirinden güzel oyunlarla bir kez daha seyircilerinin karşısına çıktı. Diyarbakır’da faaliyet yürüten Zarok Ma’nın açık hava sahnesinde “Timarxane”, “Xalê Şêro”, “Olîmpos”, “Ne komîk”, “Perê û Hîvê” ve “Îşê Te Pê Çi Ye” oyunları sahnelendi.

Mezopotamya Ajansı’nda (MA) yer alan habere göre, oyunlar seyircinin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Yüzlerce kişi oyunları izlemek için Zarok Ma’da yerlerini aldı. Aralıksız bir şekilde sergilenen oyunlarda oyuncuların performansı seyirciden tam not aldı. Keyifli anlar yaşayan seyirciler, oyunların sonunda dakikalarca oyuncuları ayakta alkışladı.

Program devam edecek

Hinek Henek oyuncuları, bugün 20.30’da aynı sahnede “Navê Zarokan”, “Olîmpos”, “Perê û Hîvê”, “Xalê Şêro”, “Ne komik” ve “Îşê Te Pê Çı Ye” oyunlarıyla bir kez daha sahne alacak. 31 Temmuz’da da “Tımarxane”, “Sılêmanê Pêxwas”, “Mulakat”, “Xalê Şêro”, “Ne Komik” ve “Îşê Te Pê Çi Ye” oyunları tiyatroseverlerle buluşacak.

DİYARBAKIR

Yeni Yaşayam Gazetesi

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir