Emeğimiz ve özgürlüğümüz için her yer 1 MAYIS, her yer direniş

ANF Images

Pandemi, açlık, yoksulluk, sömürü, savaş ve koyu faşist bir kuşatmanın hakim olduğu bir siyasal atmosferde 1 MAYIS’ı karşılamaktayız. Kapitalizm, savaş, faşizm ve her türden gericiliğe karşı enternasyonal boyutta milyonların direnişi ve mücadelesi de gelişerek özgür bir dünya düşünü muştulamaktadır.

Bu tarihsel ve toplumsal nesnel gerçeklikler bağlamında enternasyonal proletaryanın birlik, mücadele ve dayanışma günü olan 1 MAYIS’ın tarihsel ve sınıfsal mahiyeti daha bir önem kazanmaktadır. 1 MAYIS’ın bu tarihsel ve sınıfsal mahiyetinin bilinciyle hareket eden Birleşik Mücadele Güçleri yoğun ve kapsamlı bir siyasal kampanyayla 1 MAYIS’a hazırlanmaktadır.

Emeğimiz ve Özgürlüğümüz için her yer 1 MAYIS her yer direniş!” şiarı ile 1 MAYIS’a hazırlanan Birleşik Mücadele Güçleri kampanyanın startını 12 Nisan Pazartesi günü verdi. 1 MAYIS kampanyası bağlamında çıkartılan binlerce afiş ve bildiri işçi ve emekçilere ulaştırılacak. Başta İstanbul olmak üzere örgütlü olduğumuz tüm alanlarda 1 MAYIS’ın ruhuna uygun olarak 1 Mayıs’ın 1 MAYIS günü kutlanması perspektifi ile hareket eden bir siyasal kampanya ve çalışma yürütülecektir.

Faşist iktidarın pandemiyi gerekçe yaparak 1 Mayıs’ı yasaklama ve engelleme tutumuna karşı “Her yer 1 MAYIS, her yer direniş!” şiarını kuşanarak tüm üretim ve yaşam alanlarında 1 MAYIS’ı özüne uygun olarak karşılayacağız!

Bu bağlamda bütün emek örgütleri, sendikalar, DKÖ’ler ve devrimci, demokratik güçlerle birlikte kitlesel ve birleşik bir 1 MAYIS örgütleme anlayışı ile hareket etmekteyiz.

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir