Ankara Mamak’ta 1 Mayıs çağrı afişlerini yapan sekiz devrimci gözaltına alındı

Birleşik Mücadele Güçleri’nin 1 Mayıs’ta sokağa, eyleme, direnişe çağıran afişlerini Mamaklı emekçilerle buluşturan sekiz devrimci gözaltına alınarak, Tuzluçayır Karakolu’na götürüldü.

Polisin ilk önce GBT yaptığı devrimcileri daha sonra “Afiş hakkında savcılık kararını sorduk, fakat ulaşamadık. Bilgi gelinceye kadar sizi misafir edelim” demesi üzerine bu “misafirliğin” kabul edilmediği belirtildi.

Polisle tartışmalar sonrasında yapılan gözaltı, ajitasyon konuşmaları ve sloganlarla teşhir edildi. Tuzluçayır Karakolu’na götürülen devrimciler “Her yer 1 Mayıs, her yer direniş!” sloganını haykırırken, aynı zamanda iktidarın çarpık pandemi politikasını teşhir eden konuşmalar yaptılar.

Tuzluçayır halkına seslenen devrimciler, iktidarın işine geldiği yerde pandemiyi bahane ederek yasaklar ilan ettiğini, bu yasaklarla halkı zapturapt altına almaya çalıştığını vurgulayarak, bu yasakların sadece kendisi için geçerli olmadığını, lebalep kongreler yapmakla övünecek kadar çifte standartla yaklaştığını belirttiler. Tuzluçayır halkını 1 Mayıs’ta sokağa çıkmaya, yasakları tanımamaya davet ettiler.

Gözaltına alınanların isimleri şöyle: Zarife Çamalan, Hacer Atahan, Enes Said Şahin, Selim Doğan Koç, Deniz Akbıyık, Dilan Mollaahmetoğlu, Barış Ceyhan, Berhat Uzunay.

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir