Şenyaşar ailesi: Yasa çok adalet yok

“Adalet” talebiyle Urfa Adliyesi önünde 99 gündür nöbette olan Şenyaşar ailesi, “Yasa çok adalet yok! Savcı çok cesaret yok! Zulüm çok hesap soran yok! Yargı var  irade yok” dedi.
AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde “Adalet” talebiyle başlattığı nöbet 99’uncu gününde. Sabah erken saatlerinde adliye önüne gelen aile, nöbetlerini adliye bahçesinde sürdürmeye başladı.
GAZETECİLERE ENGELLEME
Adliye bahçesinde nöbet eylemini sürdüren Şenyaşar ailesinin görüntüsünü alan gazeteciler, polis tarafından “kamu binasının müştemilatında çekim yapmak yasak” denilerek engellendi.
‘YARGI VAR İRADE YOK’
Aile sanal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Sadece ADALET istiyoruz demek yetmez! Bazen adaletsizliğe meydan okumalı! Eğer bir adaletsizliğe tanık olduysan sessiz kalma! öne çık insan onuru bunu gerektiriyor… Yasa çok adalet yok! Savcı çok cesaret yok! Zulüm çok hesap soran yok! Yargı var irade yok…”
Ailenin, adliye bahçesindeki bekleyişi sürüyor.