Aileler ve avukatlardan İmralı başvurusu

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın aile, vasi ve avukatları, İmralı’ya gitmek için Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı ve İmralı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü’ne başvurdu.

Abdullah Öcalan’ın avukatları, aile ve vasisi, yeniden görüşme talebinde bulundu.

Asrın Hukuk Bürosu avukatlarından İbrahim Bilmez, Newroz Uysal, Mazlum Dinç ve Cengiz Yürekli, müvekkilleri Abdullah Öcalan ile görüşmek için Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı ve İmralı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü’ne başvurdu.

Benzer bir başvuru Kürt Halk Önderi’nin kardeşi Mehmet Öcalan ve vasisi Mazlum Dinç ile diğer tutsaklar Ömer Hayri Konar’ın kardeşi Ali Konar, Hamili Yıldırım’ın kardeşi Polat Yıldırım ve Veysi Aktaş’ın kardeşi Melihe Çetin tarafından da yapıldı.

Aileler, 9 ve 15 Temmuz tarihleri arasında bayram görüşü için Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı ve İmralı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü’ne başvurdu.

Avukatlar, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’la görüşmek için haftada iki kere söz konusu kurumlara başvuruda bulunuyor. Görüşme talepleri sistematik bir şekilde cevapsız bırakılıyor.

Bazen aylar sonra, müvekkillerine görüş yasağı konulduğu belirtilerek, bir gerekçe sunuluyor.

Abdullah Öcalan ve diğer tutsaklarla ilgili en son İmralı Disiplin Kurulu Başkanlığı 31 Mayıs’ta 3 aylık yeni bir disiplin cezası verdi. Bu bilgi, 26 Haziran günü ortaya çıktı. Asrın Hukuk Bürosu avukatları, Disiplin Kurulu Başkanlığı’nın verdiği bu disiplin cezalarının kendilerine iletilmemesinin “hukuksuzluk” olduğu tepkisinde bulundu.

ANF

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir