Emine Şenyaşar: Oğlumu serbest bırakın

URFA – Adalet nöbetini sürdüren Emine Şenyaşar, Elazığ Cezaevi’nde tek kişilik hücrede tutulan oğlu Fadıl Şenyaşar’ın serbest bırakılması çağrısında bulunarak, “Gözlerim artık görmez oldu. Adalet sağlansın biz de evimize gidelim” dedi.

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021 tarihinde başlattığı Adalet Nöbeti 497’nci gününde sürüyor. Aile, bugün de Urfa Adliyesi önüne gelerek adalet nöbetini başlattı.

‘ADALET SAĞLANSIN, EVİMİZE GİELİM’

Şenyaşar ailesi nöbette, “Onurlu bir yaşam adil bir yargılama için adalet nöbetimiz 497’nci gününde” yazılı döviz açtı. Burada konuşan anne Emine Şenyaşar, oğlu Fadıl Şenyaşar’ın serbest bırakılacağı günü beklediğini ifade ederek, “Ben ve bir oğlum burada, diğer oğlum da cezaevinde çürüdü” dedi.

Şenyaşar, “Burada adaleti bekliyoruz. Nöbetimizin neredeyse 2 yıl dolacak. Oğlumun artık serbest bırakılmasını istiyorum. Oğlum yıllardır tek hücrede tutuluyor. Gözlerim artık görmez oldu. Adalet sağlansın, biz de evimize gidelim. Oğlumu rehin tutuyorlar. Ailemi dükkanımızda, hastanede öldürenler neden dışarıda? Artık cezalandırılmalarını ve vekilin de vekilliğinin düşürülmesini istiyorum” diye konuştu.

Aile sanal medya hesabından ise Adalet Bakanlığı, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Urfa Valisi Salih Ayhan’ı etiketleyerek, “Onurlu bir yaşam, adil bir yargılama için Urfa Adliyesi önünde adalet nöbetimiz 497’nci gününde devam ediyor” mesajı paylaştı.

MEZOPOTAMYA AJANSI

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir