HDP Amed İl Örgütü’nden 3 Temmuz’daki Büyük Kongre’ye çağrı

HDP Amed İl Eşbaşkanı Gülistan Atasoy, “ HDP direnen Kürt halkının yegane temsilcisidir” diyerek, 3 Temmuz’da Ankara’da yapılacak kongre için halka çağrıda bulundu.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Amed İl Örgütü, Ankara’da 3 Temmuz’da gerçekleştirilecek HDP 5’inci Büyük Olağan Kongresi’ne ilişkin parti binasında basın toplantısı düzenledi.

Toplantıya HDP İl Eşbaşkanları Zeyyat Ceylan, Gülistan Atasoy, HDP ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) üye ve yöneticileri katıldı.

‘AKP-MHP AMACINA ULAŞAMADI’

Toplantıda konuşan HDP Amed İl Eşbaşkanı Zeyyat Ceylan, 4’üncü olağan kongrelerini hatırlatarak, “O zamanda HDP’yi kapatıp, bitireceklerini söyleyenlere cevap niteliğinde 4’üncü olağan kongremizi gerçekleştirdik. Şimdi de 24 saat Kürt halkına saldırıyorlar. Kim HDP yerinde olsa kapısı kapatılmıştı ama HDP her zaman umut oldu ve her zaman bu umudu büyüttü. Yani AKP ve MHP amacına ulaşamadı. Biz halkız kimse bu halkın iradesini kıramaz” dedi.

‘HDP’NİN KAZANMA FİNALİ OLACAK’

Gerçekleşen saldırıların AKP-MHP’nin gidişi olacağını vurgulayan Ceylan konuşmasına şu şekilde devam etti: “ “Bizim yürüyüşümüz barış, özgürlük yürüyüşüdür. HDP tüm saldırılara rağmen yolunu bırakmadı, mücadelesinden vazgeçmedi. Kim ne yaparsa yapsın biz mücadelemizi sürdüreceğiz. Bizlere ikinci Lozan’ı yaşatmak istiyorlar. Ama biz yüz yıl önceki Kürtler değiliz onlarda öyle değil. Her şeye hazırız, birinci ve ikinci planlarımız hazır. Bu saldırılar AKP ve MHP’nin gidişi olacak, HDP’nin de kazanma finali olacak. Bu kongremizle milyonlara ulaşmak, milyonların sesi olmak istiyoruz. Amed halkına sesleniyoruz, savaşın, kirli siyasetin sesini kısmak için kongreye gidelim, onurlu barışın sesi olalım. O gün milyonlarca insan HDP’nin ve barışın sesi olacağız.”

‘3’ÜNCÜ YOL İLE MÜCADELE EDECEĞİZ’

HDP’ye yönelik yürütülen tasfiye siyasetine karşı mücadele edeceklerinin altını çizen HDP AMED İl Eşbaşkanı Gülistan Atasoy ise, “HDP’yi siyaseten tasfiye etmek istiyorlar. Ama ne kumpas ne gözaltılar ne şafak operasyonlarıyla bunu başarabilecekler. Bu kirli zihniyete karşı üçüncü yol ile mücadele edeceğiz” diye belirtti.

5’İNCİ BÜYÜK OLAĞAN KONGREYE ÇAĞRI

Gülistan Atasoy, HDP’nin 3 Temmuz’da gerçekleştireceği 5’inci Büyük Olağan Kongre’ye ilişkin şunları kaydetti: “Partimiz barış demokrasi eşitlik mücadelesi yürüttüğü için her zaman büyük saldırılara maruz kaldı. Ama her zaman da bunlara cevap olmayı da başardı. Kendini çözüm gücü olan gören herkesi kongremizle davet için buradayız. HDP direnen Kürt halkının yegane temsilcisidir. Bu gidişattan rahatsız olan herkesi demokratik siyasetin inşa gücü olmaya çağırıyoruz. Tüm Amed halkını, kalbi özgürlük ve barış için atan herkesi bu ittifakı büyütmeye ve özgür bir ülke için adım atmaya çağırıyoruz.”

ANF

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir