TJA’dan HDP Kongresi’ne mesaj: Çözüm kadınlardır!

ANKARA – HDP’nin 5’inci Olağan Büyük Kongresi’ne mesaj gönderen TJA, “HDP bugün kadın ve halk mücadelesinin şemsiyesi oldu. Bu nedenle Türkiye ve Kürdistan’da yaşanan tüm saldırılara, şiddete, savaşa ve ekonomik krize çözüm olan HDP’dir. Çözüm Kürdistanlı ve Türkiyeli kadınlardır” dedi.

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) 5’inci Olağan Büyük Kongresi, coşkuyla devam ederken, Tevgera Jinên Azad (TJA) da kongreye mesaj gönderdi.

TJA’nın mesajı şöyle:

“TJA olarak, delegasyonu ve tüm kadınları, kadın hareketinin ruhuyla, coşku ve büyük bir inançla selamlıyoruz. HDP tarihi bir dönemde 5’inci Olağan Büyük Kongresi’ni gerçekleştiriyor. Biz TJA olarak tüm gücümüzle bugün kongre salonundayız ve HDP’ye sahip çıkıyoruz. HDP Kürdistanlı ve Türkiyeli kadınların kazanımı. Uzun bir süredir demokratik siyaset, kadın ve gençlerin mücadele alanlarına benzersiz bir saldırı ve şiddet var.

Ataerkil otorite, kadınların tüm kazanımlarını yok etmek istiyor. İstanbul Sözleşmesi’nden çekildiler, eş başkanlık sistemi hedef alındı, kadın katilleri korunuyor ve cezasız kalıyor. Aynı zamanda özellikle genç Kürt kadınları ve Kürt kadınları üzerinde özel savaş politikaları yürütülüyor. Ve bu politikalara karşı kadın özgürlüğü için savaşan tüm kadınlar yargılamalarla karşı karşıya kalıyor ve rehin alınıyor. Ama kadınlar yine de mücadeleden vazgeçmiyor. HDP bugün kadın ve halk mücadelesinin şemsiyesi oldu. Bu nedenle Türkiye ve Kürdistan’da yaşanan tüm saldırılara, şiddete, savaşa ve ekonomik krize çözüm olan HDP’dir. Çözüm Kürdistanlı ve Türkiyeli kadınlardır. Çözüm gençler, çözüm halkla birlikte demokratik siyasettir. Çözüm biziz, başarı bizimdir. Kadın yaşam özgürlük.”

JINNEWS

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir