İstanbul Sözleşmesi’ni anlatan web sitesi kuruldu

İSTANBUL – Kadının İnsan Hakları – Yeni Çözümler Derneği’nin, İstanbul Sözleşmesi’nin yeniden imzalandığı, uygulandığı ve toplumsal cinsiyet temelli şiddetin son bulduğu bir dünya için derledikleri internet sitesi kuruldu.

Kadının İnsan Hakları – Yeni Çözümler Derneği’nin, İstanbul Sözleşmesi kapsamında hazırladığı web sitesi “www.istanbulsozlesmesi.org” yayında. Site, sözleşmenin hazırlanması, Türkiye’nin imzalaması, İstanbul Sözleşmesi İzleme Platformu’nun kuruluşu ve çalışmaları, sözleşme ile ilgili temel doküman ve raporlar, dernek olarak sözleşme ile ilgili ürettikleri görsel, işitsel materyaller, Türkiye’nin sözleşmeden çekilme sürecine ilişkin bilgi ve belgelerin derlemelerinden oluşuyor. Web sitesi ayrıca İstanbul Sözleşmesi’nin Türkiye’de yürürlüğe girmesinin yıl dönümü olan 1 Ağustos tarihinde açıldı.

Sitenin amacı dayanışmayı büyütmek

Kadının İnsan Hakları – Yeni Çözümler Derneği tarafından yapılan açıklamada, “Açılan bu sitenin, İstanbul Sözleşmesi’nin yeniden imzalandığı, uygulandığı ve toplumsal cinsiyet temelli şiddetin son bulduğu bir dünya için verdiğimiz mücadelemize bir katkısı olmasını diliyoruz. Şiddetsiz bir dünya için feminist dayanışmamızı büyütmemiz dileğiyle” denildi.

JINNEWS

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir