4 şubat 2021’den bu güne: ‘Adalet Nöbeti’ 302’nci gününde: Ümidimizi yitirmiyoruz

URFA – Emine ve Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önündeki “Adalet Nöbeti” 302 gündür devam ederken, aile dijital medya hesabından “Valilik çadır talebimizi de reddetti. Bir anne Şanlıurfa adliye kapısında bu soğukta bekletiliyor” dedi.

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018’de AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021’de başlattığı “Adalet Nöbeti” 302’nci gününde devam ediyor. Urfa Adliyesi önünde bulunan “Şenyaşar ailesi adalet köşesi” olarak adlandırılan alana gelen Emine ve Ferit, soğuk havaya rağmen “Adalet istiyoruz” yazılı dövizlerle nöbeti başlattı.

‘Mücadelemize devam edeceğiz’

Birleşik Mücadele Güçleri’nin (BMG) 2 Aralık’ta İstanbul’da düzenlediği halk forumuna katılan Ferit Şenyaşar, İstanbul’da hukuki destek talepli çeşitli ziyaretler gerçekleştirdiğini söyledi. Ferit, davanın yargı sürecinde olmasından kimsenin hukuka müdahale edemediğini dile getirerek, “Bugün yine Urfa Adliyesi önüne geldik. Mücadelemiz devam ediyor. Hava sıcaklığı 2 derece. Soğuktan konuşamayacak durumdayız. Biz haklıyız, soğuk sıfırın altında da olsa bu haklı mücadelemize devam edeceğiz. Şanlıurfa Valiliği’nden iki kişilik çadır kurma talebinde bulunduk. Valilik bu insani talebimizi reddetti” dedi.

‘Ümidimizi yitirmiyoruz’

Ferit, annesinin 65 yaşında olduğunu ve sağlık sorunları yaşadığını hatırlatarak, “Annemin haklı iki talebi var. Hastanede eşi ve 2 çocuğu gözü önünde katledildi, dosya açılmıyor. Kardeşim (Fadıl Şenyaşar) yaklaşık 4 yıldır hukuksuz yere tutuklu. Bu adalet nöbetimiz devam ettiği sürece Türkiye’de kimse hak, hukuk, adaletten bahsetmesin. Urfa’ya gelen tüm seçilmişlere halk tarihe geçen Urfa Adliyesi önünü gösteriyor. ‘Buradaki zulmü bitirin, ondan gelin’ diyor. Kararlıyız, mücadelemiz devam edecek, adalet sağlanacak. Eğer şimdilik adalet sağlanmazsa da biz ümidimizi yitirmiyoruz. Bu adalet Urfa Adalet sarayına gelecek” sözlerine yer verdi.

Aile, dijital medya hesabından ise “Adalet nöbetimiz 2 derece kış soğuğunda devam ediyor. Adalet talebimiz karşılanmadığı gibi, Valilik çadır talebimizi de reddetti. Bir anne Şanlıurfa adliye kapısında bu soğukta bekletiliyor. Yetkililer medyadan izliyorlar” mesajını paylaştı.

JINNEWS

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir