4 Şubat 2021’den bu güne: Şenyaşarlar’ın direnişi sürüyor: Kimse Türkiye’de adaletten bahsetmesin

Direnişteki Şenyaşarlar, “Kimse Türkiye’de adaletten bahsetmesin. Biz haklıyız, soğuk sıfırın altında da olsa mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018’de AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının katliamında eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıda yaralanan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Adalet Nöbeti 302. gününde devam ediyor. Suruç ilçesinde bulunan evlerinden 42 kilometre yol alarak Urfa’daki adliye önünde bulunan “Şenyaşar ailesi adalet köşesi” olarak adlandırılan alana gelen anne ve oğlu, soğuk havaya rağmen “Adalet istiyoruz” yazılı dövizlerle nöbeti başlattı.

VALİLİKTEN ZULÜM

Birleşik Mücadele Güçleri’nin (BMG) 2 Aralık’ta İstanbul’da düzenlediği halk forumuna katılan Ferit Şenyaşar, İstanbul’da hukuki destek talepli çeşitli ziyaretler gerçekleştirdiğini söyledi. Şenyaşar, “Dava yargı sürecinde olduğundan kimse hukuka müdahale edemiyor. Bugün yine Urfa Adliyesi önüne geldik. Mücadelemiz devam ediyor. Hava sıcaklığı 2 derece. Soğuktan konuşamayacak durumdayız. Biz haklıyız, soğuk sıfırın altında da olsa bu haklı mücadelemize devam edeceğiz. Şanlıurfa Valiliği’nden iki kişilik çadır kurma talebinde bulunduk. Valilik bu insani talebimizi reddetti” diye konuştu.

Annesi Emine Şenyaşar’ın 65 yaşında olduğunu belirten Şenyaşar, “Annemin haklı iki talebi var. Hastanede eşi ve 2 çocuğu gözü önünde katledildi, dosya açılmıyor. Kardeşim (Fadıl Şenyaşar) yaklaşık 4 yıldır hukuksuz yere tutuklu. Bu adalet nöbetimiz devam ettiği sürece Türkiye’de kimse hak, hukuk, adaletten bahsetmesin” dedi.

‘AKP’Lİ VEKİLLER HALKIN İÇİNE ÇIKAMAYACAK DURUMDA’

AKP milletvekillerinin Urfa’da halkın içine çıkamayacak durumda olduklarını söyleyen Şenyaşar, devamında şunları söyledi: “Çünkü bütün Urfa halkı bu haklı talebimizin yanındadır. Urfa’ya gelen tüm seçilmişlere halk tarihe geçen Urfa Adliyesi önünü gösteriyor. ‘Buradaki zulmü bitirin, ondan sonra gelin’ diyor. Kararlıyız, mücadelemiz devam edecek, adalet sağlanacak. Eğer şimdilik adalet sağlanmazsa da biz ümidimizi yitirmiyoruz. Bu adalet Urfa Adalet sarayına gelecek.”

Şenyaşar Ailesi, sanal medya hesabından ise “Adalet nöbetimiz 2 derece kış soğuğunda devam ediyor. Adalet talebimiz karşılanmadığı gibi, Valilik çadır talebimizi de reddetti. Bir anne Şanlıurfa adliye kapısında bu soğukta bekletiliyor. Yetkililer medyadan izliyorlar” dedi.

ANFNEWS

Yorum yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir